Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Cyfrowa Małopolska – cyfrowa administracja

Cyfrowa Małopolska – cyfrowa administracja

Portal Cyfrowa Małopolska od blisko 5 lat umożliwia jednostkom administracji samorządowej świadczenie usług publicznych poprzez sieć Internet. W ramach systemu udostępniono ponad 120 procedur możliwych do załatwienia przez Internet. Dla mieszkańców i przedsiębiorców naszego regionu to ogromne udogodnienie i oszczędność czasu w załatwianiu spraw urzędowych. Pomimo upływu czasu siła przyzwyczajeń obywateli jest spora i zamiast kontaktu za pośrednictwem usług cyfrowych wybierają w większości przypadków osobisty kontakt z urzędnikiem. 

W momencie realizacji projektu Województwo Małopolskie zdecydowało zelektronizować e-usługi świadczone w gminach czy powiatach, a samorządy zaś, bezpłatnie i dowolnie udostępniają wszystkie procedury swoim klientom. 

Funkcjonowanie platformy Cyfrowa Małopolska to ogromne ułatwienie dla małopolskich samorządów i instytucji, które mają do swojej dyspozycji bardzo funkcjonalne narzędzie obsługi obywateli.

Platforma Cyfrowa Malopolska jest w pełni zintegrowana z ogólnopolskim systemem ePUAP, przy jednoczesnym uwzględnieniu specyfikacji naszego regionu. System wykorzystuje ustandaryzowane wzory procedur elektronicznych, a także umożliwia użycie profilu zaufanego ePUAP do podpisywania dokumentów. W celu załatwiania spraw za pośrednictwem Cyfrowej Małopolski niezbędne jest posiadanie konta w systemie ePUAP (więcej).  Dużym ułatwieniem dla części osób jest możliwość założenia profilu zaufanego  za pośrednictwem wybranych banków. 

Serwis Cyfrowa Małopolska skonstruowano tak, aby ułatwić sprawne dotarcie do określonych procedur. Dzięki sprawnej wyszukiwarce i przejrzystemu podziałowi spraw można w prosty sposób przesłać daną sprawę do wybranego urzędu miasta, gminy czy też powiatu. 

Warto poczytać i skorzystać z proponowanych rozwiązań.

Cyfrowa Małopolska <==

IB . cyfrowamalopolska.pl