Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Czas profesjonalistów

Czas profesjonalistów

Nagrodę za profesjonalną i przyjazną dla inwestorów stronę internetową z rąk v-ce prezesa PAIH dr Krzysztofa Sengera odbiera V-ce Prezes MARR S.A Tomasz Latocha

PAIH – Polska Agencja Inwestycji i Handlu (poprzednio Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych) jest spółką rządową, która ma na celu przyciąganie inwestycji do Polski oraz wsparcie rodzimych polskich firm w ekspansji na rynki zagraniczne. Agencja działa organizując proces obsługi inwestora w porozumieniu ze swoimi przedstawicielami regionalnymi – w każdym województwie jest taka organizacja. W Małopolsce funkcję tę wypełnia Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA., która utworzyła i prowadzi Centrum Business in Małopolska (CeBiM) – regionalną platformę współpracy zorientowanej na obsługę inwestorów i eksporterów.

Centrum Business in Małopolska skupia wysiłki regionalnych instytucji skupionych na wsparciu eksportu i inwestycji, którymi są oprócz MARR SA: Krakowski Park Technologiczny, Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego i Małopolskie Parki Przemysłowe.

Co roku w grudniu PAIH zaprasza centra obsługi inwestorów i eksporterów – swoich regionalnych przedstawicieli na spotkanie podsumowujące pracę wszystkich instytucji. Prezentowany jest doroczny raport atrakcyjności inwestycyjnej województw, przygotowany na zlecenie PAIH przez Szkołę Główną Handlową oraz oceniane są witryny internetowe szesnastu przedstawicieli regionalnych. Konkurs ten ma na celu uhonorowanie tych, którzy w jak najbardziej przyjazny dla inwestora i czytelny sposób przekazują informacje o atrakcyjności inwestycyjnej regionu, ofercie greenfield i brownfield, oraz usługach oferowanych przez te centra. Konkurs odbywa się w formule oceniania przez konkurentów, tj. każde z centrów obsługi inwestora i eksportera ma 3 punkty, którymi może obdarzyć inne województwa. Suma punktów wyłania zwycięzców.

W 2017 roku Centrum Business in Małopolska zajęło w wyniku tej oceny 2 miejsce w kraju – wraz z województwem lubelskim.

W rankingu SGH zaś, Małopolska oraz Pomorskie są ex aequo czwartym najatrakcyjniejszym regionem inwestycyjnym, po Mazowszu, Dolnym Śląsku, Śląsku. Atrakcyjność inwestycyjna wykazuje duży związek z poziomem rozwoju gospodarczego. Ponadto wyniki badań SGH są zgodne z przekazywanymi inwestorom przez PAIH ofertami lokalizacyjnymi, przy czym w porównaniu z rokiem ubiegłym nastąpił ich wzrost o 45%. Najwięcej ofert PAIH przekazał z woj. śląskiego, dolnośląskiego oraz wielkopolskiego. Małopolskie zanotowało zaś największy wzrost przekazywanych ofert lokalizacyjnych – prawie 180% r/r.

W imieniu MARR S.A. nagrodę odebrał V-ce Prezes Tomasz Latocha, którego zespół koordynuje wiele przedsięwzięć gospodarczych w Małopolsce o wartości kilkuset milionów złotych. W czasach powszechnej komunikacji oraz poszukiwania informacji, w tym również informacji biznesowych, w sieci, posiadanie profesjonalnej witryny internetowej zdolnej zainteresować potencjalnego kontrahenta to być albo nie być. Kto nie potrafi się odnaleźć i skutecznie promować przez Internet, ten po prostu nie istnieje. Oczywiście wielomilionowych kontraktów nie podpisze się dzięki ładnej stronie internetowej. Do tego potrzebne są profesjonalne negocjacje prowadzone przez kompetentny zespół specjalistów. Nie mniej jednak pierwsze zainteresowanie, a nawet i wstępne zapytania przychodzą dzięki atrakcyjnie zaprezentowanej ofercie dostępnej na stronie internetowej, która jest profesjonalnie przygotowana i następnie promowana w środowisku przedsiębiorców. Nagroda przyznana przez PAIH dla MARR S.A. potwierdza, że Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. należy do ścisłej krajowej czołówki instytucji skutecznie wspierających rozwój gospodarczy regionu. W grudniu V-ce Prezes MARR S.A. Tomasz Latocha wraz z grupą polskich przedsiębiorców pod przewodnictwem Prezydenta Polski Andrzeja Dudy uczestniczył w tygodniowej misji gospodarczej w Wietnamie, który należy do jednych z najdynamiczniej rozwijających się krajów Azji. Wynikiem tej wizyty jest wiele zapytań ofertowych z Wietnamu kierowanych do przedsiębiorców z Małopolski. MARR S.A. pośredniczy w nawiązywaniu tych kontaktów.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast