Nie przegap
Strona główna » Sport » Czchów. BASZTA FUTSAL CUP U-11

Czchów. BASZTA FUTSAL CUP U-11

W ramach już kilkuletniej współpracy MOKSiR „PIAST” CZCHÓW z sekcją FC POLSKA WIEN, tym razem w Czchowie został odbył się turniej zaprzyjaźnionych drużyn zawodników do lat 11. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedziały ekipy: „Zostań Piłkarzem Poręba Spytkowska”, „Zubello Iwkowa” oraz „Orzełki Stróże”. Pomimo towarzyskiego charakteru turnieju, nie zabrakło sportowych emocji, każdy po cichu liczył na końcowe zwycięstwo. Pełna zaangażowania i poświęcenia rywalizacja zakończyła się sukcesem gości z Wiednia. Drugie miejsce przypadło grupie z Poręby Spytkowskiej, a najniższe miejsce na podium zajęła drużyna z Iwkowej. Drużyna Piasta Czchów zakończyła rywalizacje na 4 miejscu. Indywidualne wyróżnienia trafiły do: najlepszy zawodnik – Dawid Pokrzywa (ZUBELLO Iwkowa), najlepszy bramkarz – Maksymilian Grabarz (SP ZOSTAŃ PIŁKARZEM Poręba Spytkowska), król strzelców – Maksymilian Olejnik (FC POLSKA Wien). Pracujący od niedawna w klubie trener Marcin Manelski dał pograć wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, których na co dzień trenuje w sekcji orlików Piasta Czchów.

– Liczymy, że ten niełatwy sprawdzian będzie dla zawodników cenną lekcją i motywacją dla dalszej intensywnej pracy na zajęciach treningowych – mówi Jarosław Gurgul, Sekretarz Gminy Czchów. –  Na tle starszych, wyższych i silniejszych fizycznie przeciwników zawodnicy Piasta wykazali się dużą ambicją, zaangażowaniem i wolą walki, co napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Sam turniej wpisuje się w nasz pomysł na budowanie wizerunku aktywnej gminy Czchów. Dotyczy to zarówno organizacji różnorodnych form sportowego spędzania wolnego czasu jak i budowy odpowiedniej infrastruktury – kończy wypowiedź Jarosław Gurgul.

IB

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast