Nie przegap
Strona główna » Kultura » Dębno: Utalentowani seniorzy

Dębno: Utalentowani seniorzy

IMG_0038-n85-letni Antoni Motak znalazł się wśród nagrodzonych uczestników tegorocznego pleneru malarskiego w zamku w Dębnie. – Talent nie zna granicy wieku, on może objawiać się w każdym czasie – komentował Andrzej Trybulski, opiekun grupy seniorów.

Odbywające się w zamku podsumowanie pleneru zgromadziło jego uczestników, a także przedstawicieli samorządowych władz. Adeptom malarstwa z warsztatów terapii zajęciowej z Tarnowa, Brzeska i Zawady Uszewskiej, a także gimnazjalistom, uczniom Liceum Plastycznego w Tarnowie i seniorom gratulowali Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno i Andrzej Potępa, starosta brzeski. I nie robili tego na wyrost, bo – jak się można było przekonać – w tym roku efekty pleneru były naprawdę interesujące. Uczestniczący w nim po raz pierwszy seniorzy udowodnili, że warto było na nich postawić. Interesujące prace pozostawili także najmłodsi w tym gronie gimnazjaliści. Nie zawiedli uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, licealiści mieli dobrą okazję, by pod okiem mistrzów doskonalić swój warsztat. Wszystkie prace tradycyjnie przeszły na własność muzeum, które – być może – wzorem ubiegłym lat wystawi je na aukcji.

Oficjalne ogłoszenie wyników poprzedził recital fortepianowy Dobrochny Krówki – pianistki z Krakowa należącej do grona wybitnie uzdolnionych pianistów młodego pokolenia. W repertuarze dominował Chopin, ale posłuchać można było m.in. także Rachmaninowa.

wyniki

kategoria warsztaty terapii zajęciowej

I Sławomir Gnyla

II Beata Bal

III Mariola Macheta

Wyróżnienie: Marta Mach

kategoria: liceum plastyczne

I Szymon Latocha

II Alicja Podobińska

III Maciej Socha

wyróżnienie: Anna Duda

kategoria: szkoły gimnazjalne

I Aleksandra Pabian

II Karina Węgrzyn

III Weronika Nowak

Wyróżnienie: Igor Kłusek

kategoria: szkoły podstawowe

I Selena Fikas

II Milena Kierepka

III Liwia Gurgul

wyróżnienie: Patrycja Mytnik

wyróżnieni seniorzy:

Zuzanna Hajdo, Izabella Skalska, Antoni Motak, Marian Gondek, Adam Bogacz, Joanna Kaczewska

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast