Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » DEUTSCH WAGEN TOUR w ZSP nr 1 – zdjęcia

DEUTSCH WAGEN TOUR w ZSP nr 1 – zdjęcia

SONY DSCDEUTSCH WAGEN TOUR to projekt, którego ideą jest zachęcanie do nauki języka niemieckiego. Jest on skierowany do dzieci i młodzieży, którzy potrzebują zachęty do nauki tego języka. Lektorzy DWT spotykają się z uczniami, rodzicami, którzy zastanawiają się nad wyborem języka, którego naukę ma rozpocząć ich pociecha.

Projekt realizowany jest przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD), Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo – Handlową oraz innych partnerów. Głównym sponsorem projektu jest firma Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Na zaproszenie nauczycielek mgr Ewy Małysa i mgr Kingi Mikos w dniu 22 marca kolorowy samochód Volkswagen odwiedził Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Na początku Pani Dyrektor mgr inż. Maria Góra serdecznie przywitała lektorkę Panią Beatę Hadasz. Po części oficjalnej pani lektor przedstawiła uczniom zalety płynące ze znajomości języka niemieckiego. Następnie rozpoczęły się warsztaty, w których udział wzięła młodzież ZSP nr 1 Brzesko oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Brzesku wraz z opiekunami mgr Małgorzatą Zwolak i mgr  Martą Kubalą-Szewczyk z Gimnazjum nr 1 oraz mgr Lidią Czachor-Okrzesą i mgr Beatą Wolszą z Gimnazjum nr 2.

ZSP nr 1