Nie przegap
Strona główna » Kultura » Dni Czchowa wraz z kiermaszem lokalnych walorów

Dni Czchowa wraz z kiermaszem lokalnych walorów

Artur_Barcis_i_Cezary_ZakPodczas tegorocznych Dni Czchowa odbędzie się kiermasz lokalnych walorów, czyli wszystkiego tego co najlepsze na Śliwkowym Szlaku. Dzięki dofinansowaniu przedsięwzięcia za środków Unii Europejskiej możemy zebrać w jednym, wyjątkowym miejscu perełki naszego regionu, a co za tym idzie będziemy nimi się chwalić, promować je i zachęcać potencjalnych turystów do ponownego przyjazdu w nasze strony.

Operacja pn. „Organizacja Dni Czchowa wraz z kiermaszem lokalnych walorów” realizowana jest w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt realizowany jest przez MOKSiR w Czchowie, a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie: Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju. Instytucja zarządzająca PROW na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem operacji jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz promocja lokalnych walorów Śliwkowego Szlaku poprzez organizację Dni Czchowa wraz z kiermaszem lokalnych walorów. Kiermasz lokalnych walorów jest wartością dodaną tej operacji, doskonałym narzędziem promocji walorów lokalnych oraz poszerza ofertę kulturalną Ośrodka i samych Dni Czchowa.

„Dni Czchowa wraz z kiermaszem lokalnych walorów” odbędą się 26 i 27 lipca 2014 r. na Rynku w Czchowie. Na program imprezy składają się: kiermasz lokalnych walorów (stoiska promocyjne, rękodzieła ludowego oraz produktów lokalnych, programy dla dzieci, konkurs kulinarny „Potrawy Śliwkowego Szlaku”, występ laureatów konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Majstersztyk”, występ kabaretowy „Artura Barcisia i Cezarego Żaka”, koncerty zespołów: „O Ela, dawniej Chłopcy z Placu Broni”, Fusion, One Chance, VOX, oraz zespołu Fellows.

W ostatni weekend lipca serdecznie zapraszamy wszystkich do Czchowa, gwarantujemy, że każdy znajdzie tutaj coś wyjątkowego dla siebie. Kiermasz walorów lokalnych, w ramach którego promować będziemy same rarytasy Śliwkowego Szlaku, czyli piękną przyrodę, zabytki kulturowe, specjały żywnościowe i rękodzieło ludowe naszego obszaru, połączony z koncertowym programem artystycznym, sprawi, że wizyta w Czchowie na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Startujemy w sobotę o 18-tej programem artystycznym dla dzieci, a potem czyli o 18.30 zapraszamy wszystkich miłośników pieczenia, gotowania i wymyślania kulinarnych pyszności na konkurs „POTRAWY ŚLIWKOWEGO SZLAKU”. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: NA SŁODKO, NA DANIE GŁÓWNE, i NA DOBRY HUMOR, a więc dla każdego coś dobrego. O 19-tej na scenie zaprezentują się laureaci konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „MAJSTERSZTYK”. Natomiast o godzinie 20-tej dużą dawkę humoru zaserwują nam wspaniali artyści „Artur Barciś i Cezary Żak”. Tuż po występie kabaretowym usłyszymy niezapomniane piosenki lat 90-tych, które ciągle brzmią w uszach: „Kiedy już będę dobrym człowiekiem”, „O Ela”, czy „Kocham wolność”, a to za sprawą zespołu „O Ela, dawniej CHŁOPCY Z PLACU BRONI”. Tuż po 22-giej DJ MICKE zaprezentuje największe przeboje lat 70 i 80.

Niedziela zapowiada się równie atrakcyjnie, jak sobota. O godzinie 16-tej spotykamy się na Rynku w Czchowie, aby spędzić ciekawie popołudnie. I tak, zapraszamy najmłodszych na interaktywne przedstawienia teatralne, występy klowna z balonami, animatorów z bańkami mydlanymi, a także zabawy animacyjne z klockami wieloformatowymi.

Również od godziny 16-tej trwać będzie akcja „Kup książkę dla biblioteki”, której podsumowanie nastąpi o godzinie 19-tej. O godzinie 17-tej wystąpi młodziutki, bardzo zdolny zespół ONE CHANCE, a po nim zespół FUSION.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół „VOX”. Zespół wykona znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej: „Bananowy song ”, „Zabiorę Cię Magdaleno”, „A ty kochaj mnie”, „Ta czarownica” czy „Masz w oczach dwa nieba”.

Na zakończenie koncertowego lata w Czchowie wystąpi krakowska formacja coverowa Fellows, która inspiruje publiczność największymi przebojami z gatunków pop, jazz, rock i blues.

Tak pokrótce można przedstawić jedną z najbardziej wyjątkowych imprez proponowanych w tym sezonie przez Ośrodek Kultury, jaka będzie, każdy musi przekonać się sam. Program zapowiada się imponująco, ale aby przedsięwzięcie odniosło sukces powinno spełniać Państwa oczekiwania, wyrażając nadzieję, że właśnie tak jest – jeszcze raz serdecznie zapraszam do Czchowa w ostatni weekend lipca.

EO