Nie przegap
Strona główna » Region » Dofinansowania na budowę hali sportowej w Łapczycy

Dofinansowania na budowę hali sportowej w Łapczycy

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Bochnia otrzymała 0,25 mln dofinansowania na budowę hali sportowej w Łapczycy. Pieniądze pochodzą ze środków Państwowego Funduszu Rehablilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

W Łapczycy trwa budowa pierwszej w Gminie Bochnia pełnowymiarowej hali sportowej. Z nowoczesnej infrastruktury będą mogli korzystać uczniowie z terenu całej Gminy Bochnia. Powstanie kompleksowa baza sportowa, która wprowadzi specjalną ofertę dla mieszkańców gminy, w tym dla osób niepełnosprawnych. Infrastruktura służyć będzie także młodym sportowcom, klubom sportowym i strażakom. W nowych obiektach będą odbywały się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, zawody i turnieje.

– Myślę, że to jeszcze nie koniec środków zewnętrznych jeżeli chodzi o to zadanie – powiedział wójt Marek Bzdek. – Cieszę się, że właśnie nasz projekt został wybrany do dofinansowania zarówno przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z którego pozyskaliśmy już 4 mln zł jak i przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Wiem, że podobnych wniosków o dofinansowanie w obu instytucjach złożonych było bardzo dużo.

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast