Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dołęga. Chemikalia zgromadzone na jednej z prywatnych działek są rakotwórcze!

Dołęga. Chemikalia zgromadzone na jednej z prywatnych działek są rakotwórcze!

Czy zgromadzone na działce w Dołędze chemikalia mogą zagrażać życiu i zdrowi ludziom? To bada prokuratura. Właśnie otrzymała raport przeprowadzony przez specjalistyczne laboratorium. Specjaliści orzekli, że są one rakotwórcze. Nadal nie wiadomo kto gromadził na działce tysiące beczek wypełnionymi niebezpiecznymi substancjami.

W opinii przygotowanej przez specjalistyczne laboratorium wyraźne napisano, ze substancje są niebezpieczne. – W tej chwili ta opinia jest analizowana w kontekście ewentualnego wpływu jakie te niebezpieczne substancje mogą mieć na życie i zdrowie ludzkie – mówi Andrzej Leśniak, Prokurator Rejonowy w Brzesku. Śledczy badają czy na przykład beczki w których składowane są chemikalia są szczelne i czy ciecz nie wycieka na zewnątrz. Nie na razie śledztwo toczy się w sprawie. Nikt nie usłyszał zarzutów.  Prokuratorzy rozmawiali z właścicielem działki. On jednak twierdzi, że teren wynajdą innej osobie. – Badamy naprawdę kto zorganizował tam to wysypisko – dodaje prokurator Leśniak. Prokuratorzy mają wątpliwości czy tylko jedna osoba odpowiada za to, że na jednej z prywatnych działek zgromadzono setki beczek z wypełnionymi chemikaliami. O szczegółach śledztwa nie chcą jednak mówić. Do usunięcia odpadów z nielegalnego wysypiska zobowiązany jest właściciel działki –  tak twierdzą władze Szczurowej i nalazły aby ten to zrobił.  Jednak jak do tej pory tego nie uczynił.

Tykająca bomba ekologiczna w Dołędze – zdjęcia/film

IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast