Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dotacja na modernizację dróg transportu rolnego

Dotacja na modernizację dróg transportu rolnego

DSCF7595Ponad 200 tysięcy złotych wyda gmina Borzęcin na prace związane z modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Stanie się to w dużej mierze przy udziale środków z Urzędu Marszałkowskiego, pozyskanych w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, w kwocie 100 tysięcy złotych. Dzięki temu zmodernizowane zostaną drogi transportu rolniczego o łącznej długości ponad 2 kilometrów. Prace będą prowadzone w miejscowościach Borzęcin oraz Przyborów i obejmą drogi: Dworskie II, Borowa etap II w Borzęcinie oraz Skotnik w Przyborowie.

To kolejne odcinki dróg rolnych, remontowane w najbardziej rolniczo wykorzystywanym terenie – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – Dlatego tak ważne jest nie tylko ich bieżące utrzymanie, ale też modernizacja, która ma na celu poprawę parametrów technicznych, a co za tym idzie ich przejezdności. Gmina Borzęcin w każdym roku realizuje prace z tym zakresem związane – dodaje gospodarz gminy.

Planowane w miejscowościach gminy prace polegać będą na wykonaniu, układanej dwuwarstwowo nawierzchni z klińca kamiennego, a w przypadku drogi Dworskie II w Borzęcinie dodatkowo wykonane zostanie obustronne odtworzenie rowów wraz z remontem przepustu. Termin zakończenia prac upływa 10 września br.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast