Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dotacje dla sportowców w Gminie Brzesko

Dotacje dla sportowców w Gminie Brzesko

Do 16 lutego stowarzyszenia sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie przez gminę Brzesko prowadzonej przez te kluby działalności sportowej. W tym roku po raz pierwszy wnioski będą przyjmowane wyłącznie w wersji elektronicznej w systemie Witkac, co akurat jest dość dobrym rozwiązaniem, ponieważ system od razu poprawia wszystkie błędy popełnione na etapie wypełniania wniosku.

Na działalność klubów sportowych gmina Brzesko przeznaczyła 400 tysięcy złotych. Stowarzyszenia ubiegające się o dotację muszą się wykazać co najmniej 20 % wkładem własnym, w tym co najmniej 10% wiądem finansowym. Praca wolontariuszy została wyceniona maksymalnie na 24 zł za godzinę. Wprowadzone też zostały ograniczenia w możliwości dofinansowania pracy trenera do maksymalnej stawki 40 zł za godzinę.

Jednak dla działaczy sportowych bardziej od tych zasad które obowiązują w regulaminie, interesujące jest czy zostaną również zmienione zasady przyznawania dotacji, których niesprawiedliwość już od dawna bulwersuje sportowy świat gminy Brzesko. Ubiegłoroczny podział środków, nie liczący się w najmniejszym stopniu ze sportowymi osiągnięciami Klubów spowodował ogromne i całkiem uzasadnione oburzenie i wiele pretensji do radnych będących członkami komisji przygotowującej projekt podziału środków który to projekt został następnie zaakceptowany przez burmistrza Grzegorza Wawrykę.

Rozstrzygniecie konkursu planowane jest do 6 marca. Do tego należy jeszcze doliczyć czas na przygotowanie i podpisanie umów oraz  przelanie środków na rachunki bankowe Klubów.  Prawdopodobnie zejdzie z tym do końca marca. Ponieważ nie można finansować wstecznie poniesionych wydatków, można powiedzieć, że przez jedną czwartą roku działalność sportowa w gminie Brzesko jest finansowana ze środków własnych sportowców, a właściwie ich rodziców (biorąc pod uwagę, że większość to dzieci i niepracująca młodzież).

brzesko.info.pl