Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Drogowe lato w gminie Dębno

Drogowe lato w gminie Dębno

IMG_0216-nJedne inwestycje są finalizowane, a kolejne się rozpoczynają – tak wygląda tegoroczne lato w Gminie Dębno pod względem inwestycji drogowych. Do użytku oddano właśnie kilka drobniejszych inwestycji, największa inwestycja jest w trakcie realizacji, a kolejne rozpoczną się wkrótce.

Zakończono już prace przy remontach niewielkich odcinków dróg w Niedźwiedzy (90m), w Maszkienicach, gdzie wybudowano tzw. mijankę oraz w Dębnie koło parkingu (30 m). W sumie wydano na to ponad 30 tys. zł.

Wkrótce rozpoczną się natomiast remonty kolejnych czterech odcinków dróg w Niedźwiedzy (120 metrów), w Dębnie koło bloków (130 m), w Łysej Górze „Na sady” (120 m) i w Dołach (120 m). Najtańsza z ofert złożonych w przetargu na te inwestycje opiewa na blisko 130 tys. zł. Prace mają być sfinalizowane do końca września, a koszty z nimi związane gmina pokryje w całości z własnego budżetu.

Inni przetarg, na realizację drogi żwirowej w Dołach o długości 1200 metrów, został już rozstrzygnięty. Prace kosztować będą 130 tys. zł, a koszty w połowie pokryją Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych oraz budżet gminy.

W trakcie realizacji jest największa inwestycja drogowa prowadzona obecnie na terenie Gminy Dębno, obejmujące modernizację drogi i budowę chodników na drodze powiatowej Dębno – Melsztyn. Jej wykonawcą jest wprawdzie powiat brzeski, ale Gmina Dębno współfinansuje inwestycję kwotą 950 tys. zł. Termin zakończenia robót wyznaczono w tym przypadku na koniec września tego roku.

ug

1 komentarz

  1. tak wygląda bo wybory się zbliżają 🙂

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast