Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Druga nitka A-4 Brzesko-Wierzchosławice 15 maja otwarcie!

Druga nitka A-4 Brzesko-Wierzchosławice 15 maja otwarcie!

A415 maja zostanie puszczony ruch drugą jezdnią autostrady A4 od węzła Brzesko do węzła Wierzchosławice. Najpierw całą trasę sprawdzi policja, jeżeli nie będzie zastrzeżeń w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego około południa pierwsi kierowcy przejadą drugą jezdnią. W razie konieczności doznakowania trasy może to nastąpić nieco później.

Puszczenie ruchu nie oznacza końca budowy na tym odcinku. Prowadzone będą jeszcze prace na MOP-ach ( miejscach obsługi podróżnych ), przejściach dla zwierząt, na drogach serwisowych, wykonywane też będą ogrodzenia. Na drugiej jezdni, która użytkowana była od 29 listopada 2012 r., poprawiane będzie oznakowanie poziome na kilkusetmetrowych odcinkach, co spowoduje czasowe zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Roboty te szybko postępują, w związku z tym nie będą to długotrwałe utrudnienia, tyko chwilowe.
Uzupełniane będą jeszcze wypełnienia ekranów także przy jezdni już użytkowanej.
Nadal pozostawione będą zjazdy z autostrady dla pojazdów budowy: dwa zjazdy w pobliżu przejść dla zwierząt, zjazdy na MOP-y.
W związku z prowadzonymi pracami prędkość na tym odcinku autostrady ograniczona będzie do 110 km/h i utrzymany zostanie zakaz wjazdu pojazdów o nośności powyżej 12 t.

Zakończenie robót planowane jest w czerwcu 2013 r.

Odcinek od węzła Brzesko do węzła Wierzchosławice obejmuje budowę odcinka autostrady o długości 20,8 km, jednego bezkolizyjnego węzła autostradowego „Wierzchosławice”, przebudowę lub przełożenie istniejących dróg poprzecznych, budowę dwupoziomowych skrzyżowań z drogami poprzecznymi, liniami PKP, rzekami i szlakami migracji zwierząt przecinającymi autostradę w postaci 25 obiektów inżynierskich oraz dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych: MOP I Mokrzyska oraz MOP I Bagno.

GDDKiA

Foto-Olczak