Nie przegap
Strona główna » Sport » Drugie miejsce trampkarzy PIASTA Czchów na turnieju w Ujanowicach

Drugie miejsce trampkarzy PIASTA Czchów na turnieju w Ujanowicach

OLYMPUS DIGITAL CAMERA7 lipca br. po raz trzynasty w Ujanowicach odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Laskowa, na który od 5 lat zapraszany jest MOKSiR Piast Czchów. Również w tym roku klub pozytywnie odpowiedział na zaproszenie, wysyłając na turniej drużynę składającą się z Młodzików rocznika 2000…

…czyli: Jacka StachurskiegoJacka KantkaMikołaja Biłosa, Kamila KryjomskiegoDominika Tucznio i Pawła Piechnika, starszych zawodników związanych wcześniej z Piastem – Macieja PawlikaMariusza FlasińskiegoMarcina Pachla oraz Daniela Biłosa i przebywającego na wakacjach w Czchowie Marcina Steciaka. Opiekunem grupy był kierownik drużyny – Rafał Kopytko, a trenersko wspomagali go trener Mariusz Skwarło oraz Pan Zbigniew Mazurkiewicz.
W turnieju wzięło udział 10 drużyn, grano systemem 2 x 10 min. W wyniku losowania Piast Czchów trafił do grupy I, w której znalazły się także ekipy z Jaworznej, Żbikowic, Krosnej oraz Kobyłczyny. W grupie II zagrały drużyny z Ujanowic, Kątów, Laskowej, Sechnej oraz Żmiącej. W pierwszym grupowym meczu Czchowianie zmierzyli się z – jak się później okazało – najgroźniejszym rywalem, czyli graczami Jaworzanki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a gola dla Piasta zdobył Jacek Kantek. W następnym meczu z Kobyłczyną padł wynik 1:0 dla Czchowa (bramka – Marcin Pachel).  Kolejnym trudnym rywalem była reprezentacja Żbikowic – aby liczyć się w walce o czołowe pozycje należało ten mecz bezwzględnie wygrać, co też się stało… Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 po golach Daniela Biłosa i Maćka Pawlika. Ostatnim przeciwnikiem była słabo spisująca się Krosna, a zadaniem, jakie postawił przed zawodnikami trener, było zdobycie jak największej ilości goli, które dawały szansę pokonania w tabeli idącej „łeb w łeb” Jaworzanki. Zawodnicy z zadania wywiązali się znakomicie pewnie wygrywając 13:2! Aż 9 razy, w tym 7 pod rząd, trafiał w siatkę Maciek Pawlik, a w pogromie wsparli go bracia Biłosowie – Daniel trzema i Mikołaj jednym golem. Zawodnicy Piasta zgromadzili więc 10 punktów i z niepewnością czekali na rozstrzygnięcie, jakie zapadnie w ostatnim meczu pomiędzy Jaworzanką a Kobyłczyną. Zgodnie z przewidywaniami wygrali gracze z Jaworznej, zdobywając również 10 pkt. Doszło więc do podliczania bramek: Piast +13, Jaworzanka +12Przewagą jednej bramki Piast wchodzi do finału turnieju! Słuszne więc okazały się być wytyczne trenera Mariusza przed ostatnim meczem…

     W finale zawodnicy Gminy Czchów zagrali przeciwko zwycięzcy grupy II – drużynie z Sechnej. Niestety, Czchowianie nie wykorzystali żadnej sytuacji bramkowej ani 2-minutowej gry w przewadze i przegrali 0:3. W meczu o 3. miejsce gospodarze AKS Ujanowice pokonali Jaworzankę 2:1.

    Nagrody dla uczestników wręczali Wójt Gminy Laskowa – Stanisława Niebylska oraz dyrektor GOKSiT w Laskowej – Zdzisław Pajor. Pani Wójt podziękowała drużynie z Czchowa za wieloletnią obecność na turnieju i zaprosiła na kolejną edycję, a Pan Dyrektor słusznie zauważył, że Piast Czchów zawsze jest w czołówce turnieju (rok temu – 3. miejsce, dwa lata temu – pierwsze).

Galeria zdjęć <<<

ug