Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dwa lata Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie

Dwa lata Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie

Dom Pomocy Społecznej o nazwie Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie w marcu obchodził swoje drugie urodziny. Daje możliwość lepszego życia osobom niepełnosprawnym lub w podeszłym wieku, często samotnym lub wymagającym pomocy innych osób w codziennym funkcjonowaniu.

Mieszkańcy nie mają powodów by narzekać na nudę. Terapia zajęciowa daje możliwość rozwoju pasji. Począwszy od robótek na drutach, przez wykonywanie modeli, prasówkę, rozwiązywanie krzyżówek, malowanie obrazków, wykonywanie figurek z masy solnej do oglądania filmów. Dodatkowo pomagają przy wykonywaniu kartek świątecznych, które potem wysyłane są do ich rodzin. Panie chętnie wykonują ozdoby do palmy wykonywanej na Niedzielę Palmową. O formę naszych mieszkańców rehabilitanci dbają nie tylko podczas codziennej rehabilitacji, ale także podczas prowadzonej gimnastyki czy zawodów sportowych organizowanych przy okazji Dnia Sportu.

Te ostatnie budzą szczególne zainteresowanie ze względu na rywalizację i otrzymywane nagrody. Chętni mieszkańcy uczestniczą w programach edukacyjnych dotyczących asertywności czy radzenia sobie w sytuacjach trudnych czy takich, które wiążą się z napadem agresji. Wiele radosnych chwil przeżywamy wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie, a także dzięki wolontariuszom z Bielczy. Młodzież zawsze znajduje czas, aby wspólnie
z mieszkańcami Domu powspominać ważne wydarzenia, spędzić chwilę na rozmowie czy nawet modlitwie…

Jak w każdym Domu zdarzają się kłótnie, ale staramy się je szybko rozwiązywać, aby każdy dzień był pełen radości.

borzecin.pl