Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dzień Otwarty w PSP nr 3

Dzień Otwarty w PSP nr 3

Dzień 15 marca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku wyglądał nieco inaczej niż zazwyczaj. Zamiast porannych lekcji szkoła zaoferowała swoim wychowankom, ich rodzicom oraz wszystkim zainteresowanym placówką możliwość poznania różnych form jej działalności oraz aktywnego spędzenia czasu.   

W środowe popołudnie w hali widowisko – sportowej przy „Trójce” zebrała się rzesza miłych gości, których powitała uroczyście pani dyrektor Dorota Wójcik. Po zapoznaniu się  z programem Dnia Otwartego wszyscy zebrani mieli okazję podziwiać teatralne talenty młodszych uczniów naszej szkoły w przedstawieniu pod tytułem „Od Brzechwy i Tuwima można nauczyć się kultury”.  Aktorzy z klas trzecich i czwartych wdzięcznie zaprezentowali wybrane utwory z klasyki polskiej literatury dziecięcej, których myślą przewodnią były zasady dobrego zachowania. 

Następnie przed widownią zaprezentowali się uczestnicy projektu „Odyseja umysłu” prowadzonego w naszej szkole przez pana Krystiana Srokę. Wszystkich widzów urzekły niezwykle pomysłowe kostiumy i rekwizyty oraz ciekawe, zabawne scenariusze opracowane samodzielnie przez dzieci zaangażowane w projekt.

Po pokazie uczniowie klas drugich i piątych zaprosili rodziców oraz wszystkich chętnych na lekcje do swoich klas. Tam zgłębiano tajniki eksperymentów naukowych, poznawano świat greckich mitów oraz wyłaniano mistrza matematycznych quizów i zagadek.  W tym samym czasie można było również „podpatrzeć” inne zajęcia: świeczkowisko zuchów i harcerzy, ćwiczenia logopedyczne w „Klinice buzi i języka”, zabawy plastyczne ,,Od kleksa do obrazu” oraz pokaz japońskiej sztuki walki – Aikido. Dla melomanów przygotowano karaoke oraz występ laureatów konkursu piosenki w języku angielskim i konkursu piosenki świetlicowej.

Zainteresowanie budziła także wystawa wykonanych przez dzieci makiet budowli historycznych oraz kolekcja pucharów i  dyplomów, będących świadectwem osiągnięć naszych uczniów. Goście chętnie sięgali również po kroniki szkolne, w których skrzętnie udokumentowano pięćdziesięcioletnią historię placówki, oraz zapoznawali się z filmami obrazującymi codzienność i tradycje szkoły. Multimedialnej prezentacji „Trójki” towarzyszył smaczny poczęstunek przygotowany wspólnym wysiłkiem pracowników szkoły i rodziców.     

Najwięcej emocji w czasie Dnia Otwartego wzbudziły jednak konkurencje sportowe, przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego w nowoczesnej i przestronnej hali.  Najmłodsi uczniowie, wspomagani przez swoich wychowawców i rodziców oraz dopingowani żywiołowo przez kolegów, z entuzjazmem pokonywali rozmaite tory przeszkód.  Starsi rozgrywali natomiast mecz piłki ręcznej. Zawody sportowe przebiegały w atmosferze zdrowej rywalizacji i zabawy. Wszyscy młodzi uczestnicy na zakończenie swoich konkurencji otrzymali drobne upominki  i zdrowe przekąski.

Punktem kulminacyjnym zawodów sportowych, a także Dnia Otwartego Szkoły, był finałowy mecz piłki ręcznej, w którym uczniowie zmierzyli się z reprezentacją dorosłych – swoich nauczycieli oraz rodziców. Spotkanie było oczywiście pełne emocji. Obie drużyny dzielnie walczyły do samego końca, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar, który ostatecznie dołączył do szkolnej kolekcji trofeów sportowych.

To był już piąty Dzień Otwarty w historii Szkoły Podstawowej nr 3. I tak jak dotychczas przebiegał on w przyjaznej atmosferze, wypełnionej radością i zabawą. Mamy nadzieję, że to niecodzienne i wyjątkowe spotkanie z „Trójką” pozostawi jego uczestnikom miłe wspomnienia.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim gościom, którzy w tym dniu odwiedzili mury naszej szkoły.

PSP nr 3 w Brzesku