Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » DZIEŃ OTWARTY W „TRÓJCE” / zdjęcia

DZIEŃ OTWARTY W „TRÓJCE” / zdjęcia

DZIEN_OTWARTY_2Dzień 12 marca 2014 r. wyglądał w PSP nr 3 nieco inaczej niż zazwyczaj. Tym razem nie rano, ale w godzinach popołudniowych ożywiły się szkolne korytarze. Nie tylko uczniowie pojawili się w „trójce”. Naszą placówkę odwiedzili bowiem rodzice, zarówno ci, którzy dobrze już znają naszą szkołę, jak i ci, którzy chcieli się jej dopiero przyjrzeć z bliska.

 „Trójka” w ramach Dnia Otwartego przygotowała dla swoich gości wiele atrakcji. Od godziny 16. 00 do 16. 45 wszyscy zainteresowani mogli „podglądnąć” zajęcia prowadzone w klasach I – III. Lekcje otwarte przygotowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej były bardzo różnorodne i uwzględniały także czynny udział rodziców. Można było poeksperymentować z bańkami mydlanymi, powitać wiosnę, wziąć udział w turnieju wiedzowym jak i stworzyć piękne obrazy na szkle. Warto nadmienić się, że oprócz naszych uczniów pojawiło się wielu sześciolatków z rodzicami, którzy z uwagą przyglądali się lekcjom.

O godzinie 17.00 Pani Dyrektor Dorota Wójcik powitała zaproszonych gości i przedstawiła ideę Dnia Otwartego Szkoły. Poinformowała również rodziców przyszłych pierwszoklasistów o zapewnieniu ich pociechom opieki psychologicznej i pedagogicznej, opieki medycznej, świetlicowej, a także o możliwości uczestnictwa w wielu zajęciach pozalekcyjnych. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia pokazu tańca towarzyskiego przygotowanego przez panią Bogusławę Frankowicz i panią Dorotę Thomas.

Od godziny 17.45 zainteresowani rodzice mogli zobaczyć wybrane zajęcia dodatkowe przeznaczone dla najmłodszych uczniów: Terapię Integracji Sensorycznej, logorytmikę i język angielski.

Nieco wcześniej, bo o 17.15, rozpoczęły się lekcje otwarte w klasach IV  – IV.  Tutaj oferta przygotowanych przez nauczycieli zajęć była również bardzo bogata. Uczniowie wraz z rodzicami m.in. poznawali tajniki umysłu, zgłębiali się w świat przyrody przy pomocy doświadczeń i eksperymentów, wysłuchali kłótni liczb, wzięli udział w baśniowym turnieju, uczyli się podstaw programowania w BALTIE, malowali pisanki i odbyli podróż po krajach Europy.  Wiele lekcji przeprowadzono z pomocą sprzętu multimedialnego, w tym tablic interaktywnych. Dzięki temu rodzice mogli się przekonać,  że nasza szkoła podąża z „duchem czasu”, wykorzystując nowoczesne metody i techniki pracy z uczniem. Po obejrzeniu lekcji otwartych wszyscy chętni udali się do sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowano pokaz japońskiej sztuki walki – Aikido, spektakl Koła Teatralnego oraz występ szkolnego chóru.

Oprócz tego zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia filmu prezentującego ofertę edukacyjną szkoły, wystawkę kronik szkolnych, prac uczniów, dyplomów, pucharów.  Podziwiali szkolne gazetki i ekspozycje, konsultowali się z Panią Dyrektor i z nauczycielami. Na chwilę wytchnienia można było udać się do szkolnej jadalni, gdzie czekał słodki poczęstunek.

Cztery godziny upłynęły w miłej atmosferze. Dzień Otwarty podobał się zarówno rodzicom jak i uczniom. Była to wspaniała okazja, by bliżej poznać naszą placówkę i jej pracowników.

Wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękujemy za odwiedzenie „Trójki”.

 —

Magdalena Głowacka – Zastawnik

1 komentarz

  1. bardzo przyjemny dzien oby takich wiecej