Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dzienny Dom Opieki – otwarcie w styczniu 2019

Dzienny Dom Opieki – otwarcie w styczniu 2019

Ruszyła rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej (DDOM), który rozpocznie działalność już w styczniu w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Placówka została pomyślana dla pacjentów, którzy przeszli poważną chorobę, są po hospitalizacji i na nowo muszą się nauczyć funkcjonować.

Chcemy ich tego nauczyć. Stąd zakres opieki w DDOM jest bardzo szeroki. To przede wszystkim rehabilitacja, ale także wsparcie psychologiczne, dietetyczne czy geriatryczne – wylicza Elżbieta Adamska, koordynatorka działalności DDOM.

Z zajęć w DDOM, które będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.00, mogą skorzystać osoby powyżej 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Warunkiem jest także hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

Potrzebne jest także skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, nieważne jakiej specjalizacji. Druk wniosku o przyjęcie można dostać w naszym szpitalu – wyjaśnia Elżbieta Adamska.

Co istotne, pobyt w DDOM będzie bezpłatny, a ponadto szpital może zagwarantować pacjentom transport, czyli może ich przywieźć na zajęcia, a po ich zakończeniu odwieźć do domu.

Dzienny Dom Opieki Medycznej będzie się mieścił na I piętrze szpitala. Placówka zajmie ok. 300 m. kw. Zaplanowano tu przestronny gabinet rehabilitacji, kuchnię z aneksem jadalnym (pacjenci otrzymają obiad), pokoje terapii zajęciowej, salę wypoczynku, gabinet fizjoterapii. Cały oddział będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje Elżbieta Adamska. Będzie też bardziej przypominał przyjazne domowe wnętrze niż szpitalny oddział. Pomysłodawcom powstania placówki bardzo zależy, by przebywający w niej pacjenci czuli się właśnie jak w domu. Maksymalnie w DDOM może przebywać jednocześnie 15 pacjentów. Ich pobyt nie może być dłuższy niż 4 miesiące. Obecnie trwają prace remontowe, dobierane są meble i wyposażenie. Drzwi DDOM zostaną otwarte już 1 stycznia 2019 r.

Zapisy przyjmowane są już teraz w Szpitalu Powiatowym w Brzesku III p. pokój 369 lub pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7.00 do 14.30

Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia”  jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

spzoz-brzesko.pl

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*