Nie przegap
Strona główna » Kultura » Dzisiaj drugi dzień koncertowania w Borzęcinie – wieczór z muzyka Disco Polo

Dzisiaj drugi dzień koncertowania w Borzęcinie – wieczór z muzyka Disco Polo

Program Dni Gminy Borzęcin 2019

Program Dni Gminy Borzęcin 2019

Dzisiaj kolejny koncertowy dzień w Borzęcinie. Tym razem w ramach Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej publiczność może liczyć na dobrą zabawę w ramach turnieju sołectw, a wieczorem na udaną zabawę z gwiazdami muzyki disco& dance.

W sobotę, drugiego dnia imprezy nie zabraknie tanecznych rytmów. Zadbają o nie zespoły disco–dance. Na początek Ellixir oraz ShanteL, a na finał gwiazda – zespół WEEKEND wykonujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo, dance i elektronicznej muzyki tanecznej. Zespół znany jest z bardzo energetycznych występów, a jednym z najbardziej rozpoznawanych utworów to wypromowany w 2012 roku hit „Ona tańczy dla mnie”. W Borzęcinie zabrzmi nie tylko ten, ale wiele innych znanych kompozycji. Imprezę zakończy dyskoteka plenerowa z Mistrzem Polski Didżejów – DJ Rafmix.

O artystach którzy wystąpią w dniu dzisiejszym można poczytać na stronie swietogrzyba.pl w zakładce artyści <==

Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Rada Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Borzęcinie. Patronat honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. W imprezie finansowo partycypuje: Starostwo Powiatowe w Brzesku, a sponsoruje ją kilkanaście znanych w regionie firm i wielu lokalnych przedsiębiorców.

PROGRAM SOBOTA 17 sierpnia / Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej

W sobotę na scenie królowała będzie muzyka disco polo oraz dance.

Sobota, 17 sierpnia o 17.00 – Turniej sołectw gminy Borzęcin

Sobota, 17 sierpnia o godz. 19:00. – ELLIXIR 

Pierwszym wykonawcą, który zaprezentuje się na scenie będzie Zespół ELLIXIR – formacja młodych i pełnych energii ludzi z Płocka. ELLIXIR może pochwalić się obecnością na największych festiwalach oraz galach Polskiej Muzyki Tanecznej Disco Polo.

Sobota 17 sierpnia o godz. 19:45 – Shantel 

Kolejną formacją disco polo, która zaprezentuje się na scenie podczas drugiego dnia X Dni Gminy Borzęcin jest zespół Shantel. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Konrada Kulczyńskiego. W swojej dyskografii ma debiutancki album i liczne przeboje, w tym m.in.: „A ty daj”, „Dziewczyna z mych snów”, „Czasem warto”, „Może ze mną zatańczysz” czy „Bo jesteś naj”. Singiel „Może ze mną zatańczysz” został wyróżniony przyznaniem dwukrotnej platynowej płyty w 2017 roku. 

Sobota 17 sierpnia o godz. 21:00 – WEEKEND

Zespół WEEKEND został założony wiosną 2000 roku w Sejnach przez Radosława Liszewskiego i Tomasza Jakubowskiego. Najbardziej znany utwór formacji to „Ona tańczy dla mnie”. Weekend kojarzony jest również z takimi kompozycjami jak Za miłość mą, Jesteś zajebista, Na fali, Najarana Anka, Za każdą chwilę z Tobą, Moje miasto nigdy nie śpi, Bawidamek, Tylko ta oraz Usta.
Podczas plebiscytu „Disco Polo Hit Wszech Czasów” zorganizowanego w 2013 roku przez telewizję Polo TV zespół Weekend z piosenką „Ona tańczy dla mnie” zajął 2. miejsce. W kwietniu 2016 roku dzięki 96 milionom odsłon w serwisie internetowym YouTube utwór ten znalazł się w zestawieniu światowych hitów Top 100.

Sobota 17 sierpnia godz. 22:15 – Dyskoteka plenerowa: DJ RAFMIX

Imprezę zakończy dyskoteka plenerowa z Mistrzem Polski DJ – z Rafałem Witkowskim – DJRafmix.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z piątkowych koncertów. Relacja poniżej.

IB / swietogrzyba.pl

Zdjęcia – piątek 16 sierpnia 2019 r.