Nie przegap
Strona główna » Sport » Elita Brzesko w Jaskółczo-Wiślackiej Rodzinie / podpisane porozumienie o współpracy

Elita Brzesko w Jaskółczo-Wiślackiej Rodzinie / podpisane porozumienie o współpracy

Partnerstwo klubowe wokół Unii Tarnów zatacza coraz szersze kręgi. Blisko rok temu Klub Sportowy ZKS Unia Tarnów został Klubem Partnerskim ekstraklasowej Wisły Kraków i od tego czasu kontynuuje rozszerzanie współpracy o kolejne kluby w regionie. Rozbudowanie współpracy o lokalnych partnerów jest jednym z kluczowych kierunków działań Akademii Piłkarskiej ZKS Unia Tarnów, dzięki czemu możliwość uczestnictwa w profesjonalnym systemie szkoleniowym Wisły Kraków i Unii Tarnów będzie dostępna również dla mieszkańców okolicznych gmin. Kompleksowa współpraca z klubami nabiera tempa, marcu do grona klubów partnerskich Jaskółek dołączyła Tuchovia Tuchów, zaś 29 maja podpisano umowę z Elitą Brzesko.

Podpisana umowa sprawia, iż młodzi adepci piłki nożnej rozpoczynający swą piłkarską karierę w Elicie Brzesko, będą mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności poprzez cykl szkoleniowy Klubu Partnerskiego, Szkoły Mistrzostwa Sportowego Unii Tarnów oraz Wisły Kraków, a także kontynuacji rozwoju zawodowego w ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie.

– Bardzo cieszymy się że Elita Brzesko dołączyła do naszej Jaskółczo-Wiślackiej rodziny. Obserwowaliśmy szkółkę Pana Chrabąszcza od pewnego czasu i wiemy, że jest tam wykonywana bardzo dobra praca u podstaw. Już dziś w naszej Szkole Mistrzostwa Sportowego uczą się zawodnicy którzy wyszli spod skrzydeł Pana Jana i można śmiało powiedzieć, że są kluczowymi zawodnikami swoich zespołów. To świadczy o doskonale wykonanej pracy na etapie początkowym. Chcielibyśmy aby Elita Brzesko była miejscem gdzie chłopcy z Brzeska i okolic będą zaczynać swoją karierę, a następnie poprzez nasz SMS oraz drużyny młodzieżowe Unii i Wisły płynnie wejdą w świat dorosłej piłki nożnej podkreślał prezes Akademii Unia Tarnów – Tomasz Matyjewicz.

W oficjalnym podpisaniu umowy o współpracy udział wziął Prezes ZKS Unia Tarnów- Artur Szklarz, Prezes Klubu Elita Brzesko Jan Chrabąszcz oraz Prezes Akademii Unia Tarnów – Tomasz Matyjewicz.

– Dzisiejsze podpisanie umowy było długo wyczekiwanym momentem.Unia, jako najlepiej zorganizowana akademia piłkarska w regionie jest wzorem godnym do naśladowania przez inne kluby. Przez powołanie SMS stworzyła warunki, jakich nie posiada żaden inny klub w regionie, dlatego cieszymy się, że udało się nawiązać z nią współpracę. Jest to bardzo duży krok w kierunku rozwoju naszej Akademii. Podpisanie umowy gwarantuje wymianę doświadczeń trenerskich i doskonalenie warsztatu pracy, a dla adeptów naszej Akademii możliwość kontynuacji kariery zawodniczej w profesjonalnych warunkach.Jesteśmy pełni optymizmu i liczymy na owocną współpracę dodał prezes Klubu Elita Brzesko – Jan Chrabąszcz.

Zarząd tarnowskiej Unii planuje podpisanie kolejnych umów z Klubami Partnerskimi.

ZKSUNIA