Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Eurowizja Junior 2017: Polscy internauci będą mogli głosować na Alicję Regę!

Eurowizja Junior 2017: Polscy internauci będą mogli głosować na Alicję Regę!

Jak informuje serwis eurowizja.org znane są już zasady głosowania internetowego podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2017. Istotne jest to, że po raz pierwszy w historii nie obowiązuje zakaz głosowania na własny kraj! Polskę reprezentuje w Tbilisi Alicja Rega z piosenką „Mój Dom”. Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego będą mogli ją wesprzeć również swoimi głosami!

Europejska Unia Nadawców po raz pierwszy realizować będzie głosowanie internetowe podczas konkursu Eurowizji. Padło na Eurowizję Junior, zresztą dziecięcy konkurs często jest materiałem do testów różnych nowych przedsięwzięć. 

Zasady udziału w głosowaniu:

– Głosować mogą wszyscy internauci, bez względu na to, w jakim kraju się aktualnie znajdują
– Głosowanie dostępne będzie za pomocą portalu JuniorEurovision.tv
– Głosować można na 3 do 5 piosenek
– Można głosować na swój własny kraj, jeżeli startuje on w konkursie

Głosowanie internetowe podzielone będzie na dwie tury. Pierwsza ruszy w piątek 24 listopada i potrwa aż do niedzieli 26 listopada do 15:59. Głosować będzie można po obejrzeniu fragmentów występów z prób. Druga tura ruszy po wszystkich konkursowych prezentacjach (już w trakcie show na żywo) i potrwa 15 minut. W dwóch turach obowiązują te same zasady, które w czterech punktach zaprezentowaliśmy powyżej.

Wyniki Eurowizji Junior 2017 będą sumą punktów jurorskich i internetowych. Punkty jurorskie zostaną pokazane w tradycyjny sposób, poprzez „łączenie” się z każdym krajem po kolei. Punkty od 1 do 10 pokazane będą na ekranie automatycznie, a najwyższa nota (12 punktów) przekazana zostanie słownie przez prezentera z danego kraju. Po zsumowaniu wszystkich punktów prowadzące Eurowizję Junior 2017 zaczną po kolei odczytywać duże punkty od internautów, rozpoczynając od kraju, który tych punktów zdobył najmniej. Jurorzy i internauci będą mieli do rozdania po 928 punktów.

Eurowizja Junior 2017 transmitowana będzie przez TVP2 i TV Polonię 26 listopada od godziny 16:00, a komentatorem zostanie Artur Orzech. Polskę reprezentuje w Tbilisi Alicja Rega z piosenką Mój Dom. Wokalistka, wraz ze swoją ekipą i przedstawicielami TVP wyruszy do stolicy Gruzji 18 listopada.

Kim jest Alicja Rega?
Alicja Rega pochodzi z Łysej Góry. Śpiewa już od 4. roku życia. Szerszej publiczności Alicja dała się poznać w chwili zaprezentowania się w programie telewizyjnym „Mali Giganci”, pomyślnie przechodząc casting, występując w odcinkach na żywo oraz wygrywając w rywalizacji indywidualnej w kategorii najlepsza wokalistka. Uzdolnionych muzycznie dzieci nie brakuje, ale Alicja wykorzystuje wszystkie możliwości rozwoju. Od siódmego roku życia uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie (klasa gitary i fortepianu) oraz od 2010r. uczy się śpiewu, cały czas doskonaląc swój warsztat wokalny w CSW Rzeszów. Ma duże doświadczenie sceniczne, a na koncie liczne sukcesy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki. Ostatnie nagrody Alicji to m.in.: Grand Prix na XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu, Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium, czy Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze”.

Mieszkańcy Gminy Dębno i Powiatu Brzeskiego trzymają kciuki za swoją reprezentantkę i życzą kolejnych sukcesów!


IB / eurowizja.org

Foto – Screen z YouTube / Fot. YouTube/VODtvp

ALICJA REGA – MÓJ DOM – POLAND ?? – Występ finałowy – JUNIOR EUROVISION 2017