Nie przegap
Strona główna » Sport » Finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Dzieci z woj. małopolskiego będą miały szansę zagrania na PGE Narodowym. Rozpoczynają się finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie.

30 i 31 marca rozegrane zostaną finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie małopolskim. Poznamy wtedy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Do trwającej, XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach do lat 8, 10 i 12 zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, które w województwie małopolskim zostaną rozegrane między 30 i 31 marca na terenie COM COM Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie (Nowa Huta).

Podczas dwóch dni rozgrywek zobaczymy w akcji 998 zawodników z 22 okręgów, czyli największe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców z województwa. Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić się okręgi nowosądecki, myślenicki i miechowski. Łącznie na finałach w Krakowie pojawi się aż 113 drużyn, z czego najwięcej – 53 zespoły – zagra w najstarszej kategorii wiekowej.

– Drodzy zawodnicy, drogie zawodniczki, zaczyna się wielka zabawa. Zaczyna się walka o wyjazd do Warszawy na Finały Ogólnopolskie. Trzymam kciuki za wszystkich, bawcie się dobrze i czekamy na Was w Warszawie. Niech wygrają najlepsi – kibicuje uczestnikom Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Z terenu powiatu brzeskiego w rywalizacji biorą udział:

Kategoria Podmiot Drużyna
ZPNS – U10 (chłopcy) CHAMPIONS BRZESKO AKADEMIA PIŁKARSKA BRZESKO U10M 3200
ZPNS – U10 (dziewczęta) UKS Volley Brzesko UKS Volley Brzesko U10K 1010
ZPNS – U12 (chłopcy) PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 w BRZESKU PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 w BRZESKU U12M 6215
ZPNS – U12 (dziewczęta) UKS Volley Brzesko UKS Volley Brzesko U12K 1652
ZPNS – U8 (chłopcy) CHAMPIONS BRZESKO AKADEMIA PIŁKARSKA BRZESKO U8M 1656
ZPNS – U8 (dziewczęta) UKS Volley Brzesko UKS Volley Brzesko U8K 554

Wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wielkie piłkarskie święto i niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników oraz wspierających ich kibiców. Chłopcy i dziewczynki z całego kraju będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami, a trenerzy, rodzice oraz kibice na własne oczy zobaczą, jak rozkwitają talenty przyszłych reprezentantów Polski. Na wszystkich uczestników czekać będą medale, nagrody i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko to przy fantastycznej oprawie rozgrywek i w doskonałej atmosferze fair play.

– Tymbark już od ponad 11 lat zachęca dzieci do uprawiania sportu i grania w piłkę nożną. Dzięki Turniejowi „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dzieci z każdego województwa w Polsce mają szansę na udział w tej prestiżowej imprezie, a co za tym idzie zaprezentowanie swojego piłkarskiego talentu. Historia Turnieju pokazuje, że takie rozgrywki mogą być początkiem piłkarskiej przygody, która swój finał będzie mieć w dorosłej Reprezentacji Polski, o czym świadczą przykłady Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego. Mamy nadzieję, że wśród tegorocznych uczestników znajdą się ich naśladowcy, ale pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od pasji oraz dobrej zabawy i właśnie tego życzę finalistom rozgrywek wojewódzkich – mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex.

Finały Wojewódzkie wyłonią mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 z każdego regionu wywalczą przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w naszym kraju wywalczą nie tylko wyjątkowy Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat nad XVII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronem Turnieju w województwie małopolskim są firmy Galicja i LOBO Kraków.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl


arskom.pl