Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Borzęcin / 16 miesięczne dziecko oparzone wrzątkiem / 1 marca 2019 r.

Gmina Borzęcin / 16 miesięczne dziecko oparzone wrzątkiem / 1 marca 2019 r.

W piątek 1 marca 2019 r. w godzinach wieczornych na terenie Gminy Borzęcin doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem 16 miesięcznego dziecka. Wg nieoficjalnych informacji dziecko uległo oparzeniu. Ze względu na charakter zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec „Ratownik 6” Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Krakowie Balicach. Baza w Krakowie to jedna z 4 baz w kraju, które dyżurują i prowadza działania ratownicze 24 godziny na dobę.

Śmigłowiec ratowniczy wylądował na terenie przylegającym do stadionu sportowego w Borzęcinie Borku. Z racji tego, że lądowanie odbywało się w godzinach nocnych – zgodnie z procedurami teren został zabezpieczony przez Straż Pożarną – w tym strażaków z JRG Brzesko oraz OSP Borzęcin Górny.

Teren stadionu sportowego w Borzęcinie Borku to miejsce lądowania śmigłowców wyznaczone w celu przekazania pacjenta z naziemnego zespołu ratownictwa medycznego do śmigłowca i odtransportowania go do specjalistycznego ośrodka wyposażonego w lądowisko całodobowe.

Poszkodowane dziecko zostało przetransportowane na Oddział Oparzeniowy Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego – Kraków Prokocim.


IB