Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Borzęcin. Drogi powiatowe w modernizacji

Gmina Borzęcin. Drogi powiatowe w modernizacji

Ponad 350 tysięcy złotych kosztowała modernizacja drogi powiatowej Borzęcin Borek – Łazy, którą powiat zrealizował w maju bieżącego roku. Oczekiwany, ze względu na fatalny stan techniczny nawierzchni, remont przeprowadzono na 1300 metrowym odcinku od przysiółka Borek do nowo wybudowanej drogi gminnej Łazy – Rudy Rysie, łączącej drogę wojewódzką 768 z terenami inwestycyjnymi w Borzęcinie.

Zrealizowana inwestycja znacznie usprawniła mieszkańcom Borzęcina komunikację w kierunku Brzeska poprawiając bezpieczeństwo i komfort jazdy – mówi Anna Rogóż, radna powiatu brzeskiego podkreślając, że potrzeb w zakresie remontu i modernizacji dróg powiatowych w gminie Borzęcin jest wiele. – Drogi powiatowe są najbardziej uczęszczane i stosunkowo szybko ulegają degradacji. Stąd potrzeba ich systematycznej modernizacji – podkreśla.

Dzięki współpracy samorządów gminy Borzęcin i powiatu brzeskiego od lat realizowane są inwestycje związane z budową chodników przy drogach powiatowych współfinansowane przez gminę i powiat po połowie.

W tym roku wybudowano nowe ciągi piesze w Borzęcinie i Przyborowie – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Prace w Borzęcinie prowadzone były na odcinku 845 metrów i stanowiły kontynuację budowy chodnika w kierunku Borzęcina Dolnego. Ich koszt zamknął się kwotą 247 tysięcy 427 złotych. W Przyborowie wykonano nowy chodnik na odcinku 400 metrów. Koszt prac w tej miejscowości był wyższy, ze względu na konieczność budowy kanalizacji deszczowej i zamknął się kwotą 269 tysięcy 300 złotych – informuje wójt.

Dzięki aktywności radnych rady powiatu kolejne prace w zakresie modernizacji dróg powiatowych będą realizowane w przyszłym roku.

W ramach budżetu na 2018 rok wykonana zostanie rozbudowa drogi powiatowej nr 1421K Zaborów – Bielcza – Wola Dębińska oraz drogi powiatowej nr 1340 K Mokrzyska – Radłów wraz z budową chodnika w centrum miejscowości Bielcza. Wartość planowanych w tym zakresie nakładów zamyka się na terenie gminy Borzęcin kwotą blisko 4 milionów złotych. Ponadto powiat zamierza wystąpić z wnioskiem do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich o dofinansowanie remontu drogi powiatowej przez wieś w Przyborowie – informuje radna Anna Rogóż.

Reprezentujący gminę Borzęcin radni powiatowi czynią również starania w kierunku wygospodarowania w budżecie powiatu środków na remont drogi powiatowej Borzęcin – Przyborów, która w ostatnim czasie uległa znacznej degradacji. Jej kompleksowa przebudowa wymaga znacznych nakładów finansowych i przygotowania stosownej dokumentacji, stąd też planowana jest w dalszej perspektywie czasowej.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast