Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Czchów. Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży

Gmina Czchów. Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży

Od października do połowy grudnia 2017 roku dzieci i młodzież z terenu gminy Czchów wzięły udział w zajęciach sportowych organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej z zakresu: piłki nożnej, tenisa stołowego, gier logicznych i strategicznych – szachy, a także gier i zabaw ruchowych. Treningi odbywały się w Hali Sportowej przy PG w Czchowie, w sali gimnastycznej PSP w Tworkowej oraz w salach Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Projekt napisany został z myślą o najmłodszych i ich rozwoju. Wzięto pod uwagę przede wszystkim rozwój umiejętności życiowych potrzebnych do zdrowego funkcjonowania w życiu (promocja zdrowia) i opóźnienie wieku inicjacji, a przez to zmniejszenie zasięgu problemowych zachowań młodych ludzi, powodujących problemy wychowawcze. Dodatkowo zwrócono uwagę na narastające problemy związane ze wzrostem spożywania alkoholu i zażywania narkotyków wśród młodzieży. Wychodząc na przeciw tym problemom przygotowano alternatywny sposób spędzenia wolnego czasu. Projekt był adresowany do dzieci i młodzieży: z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach podsumowania projektu Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej zorganizowało spotkanie dla wszystkich uczestników. 9 i 11 grudnia w Hali Sportowej przy PG w Czchowie, gdzie nie zabrakło meczów piłki nożnej, piłki koszykowej, tenisa stołowego, a także konkurencji dla najmłodszych. Każdy miło spędzał czas w sposób bezpieczny i wolny od alkoholu i innych używek. Między zmaganiami była chwila wytchnienia na zregenerowanie sił przy pizzy i napoju. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy złoty medal i słodką nagrodę za udział w projekcie. – Podsumowując przypominam, że zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży współfinansowane były przez Gminę Czchów, a realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej w ramach działań profilaktyki antyalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii – mówi prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej Elżbieta Ogiela.

– W realizację projektu zaangażowani byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz członkowie stowarzyszenia, którzy poprzez swoją pracę społeczną dołożyli cegiełkę na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży z gminy Czchów.

W szczególności za pracę i dobrą współpracę w zakresie realizacji tego projektu dziękuję Burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie i Gminie Czchów za dofinansowanie zadania oraz Jarosławowi Gurgulowi, Paulinie Pstrąg, Krystynie Hołyst, Paulinie Kumorek, Agnieszce Rzepka, Marcie Duda i Justynie Czech. Dziękuję dyrektorom Annie Wojakiewicz-Skarżyńskiej i Marii Włodarczyk za nieodpłatne użyczenie hal sportowych. Dziękuję uczestnikom zajęć za ich aktywność i sumienność, a rodzicom z zaangażowanie. Wyrażam również nadzieję, że już wkrótce spotkamy się przy realizacji kolejnych projektów. Życząc wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz dobrego Nowego Roku zapraszam do współpracy – dodaje pani prezes na zakończenie.

um

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast