Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Iwkowa. Ferie 2018

Gmina Iwkowa. Ferie 2018

Tegoroczne Ferie kolejny raz obfitowały w wiele atrakcji. Przez dwa tygodnie w GOKu przeprowadzono wiele ciekawych zajęć i warsztatów, a także dwa emocjonujące, a dodatkowo w tym roku, jubileuszowe turnieje. Pierwszy tydzień rozpoczęły warsztaty akustyczne, przygotowane wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową w Iwkowej i sklepem Muzycznym Amadeusz z Nowego Sącza. Prowadzący warsztaty z Arkadiuszem Margrafem – realizatorem dźwięku w Amadeuszu – na czele, przekazali młodzieży wiele informacji i przydatnych umiejętności oraz poruszyli sporo kwestii związanych z akustyką. Ponadto, dzięki życzliwości Amadeusza, każdy z biorących udział w warsztatach mógł popracować na profesjonalnym sprzęcie, używanym na co dzień na koncertach największych polskich gwiazd muzyki rozrywkowej. W warsztatach wziął także udział lokalny zespół Summer Band, dzięki któremu adepci mogli spróbować swoich sił przy realizacji koncertu „na żywo”.

Nie mniej pracy i inwencji twórczej włożyły instruktorki GOKu prowadzące zajęcia artystyczne pracy włożyli instruktorki GOKu prowadzące zajęcia plastyczne. łodzieży wiele informacji i umiejętności. Dzięki życzli. Pierwsze z nich odbyły się już w pierwszych dniach ferii w Iwkowej i Wojakowej. Były to zajęcia z Decoupage’u (dekupażu) – czyli techniki zdobniczej polegającej na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Dodatkowo kolejny raz przeprowadzono kurs robótek ręcznych, na którym dzieci i młodzież uczyli się wyszywania i haftowania. W pierwszym tygodniu odbyło się również spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Podsumowaniem pierwszego tygodnia Ferii był jubileuszowy XX Turniej Szachowy, w którym wzięło udział kilkunastu uczestników, w związku z tym od środy prowadzone były warsztaty szachowe. Władysław Ciastoń odkrywał przed dziećmi i młodzieżą tajniki gry w tej niezwykle kształcącej i rozwijającej dyscyplinie sportowej. W czasie ferii nie zapomnieliśmy także o majsterkowiczach, którzy mieli możliwość wykazać się przy okazji składania karmników. To powtórzenie zajęć sprzed dwóch lat, które nadal cieszą się niesłabnącą popularnością, a efekty pracy małych fachowców były naprawdę imponujące.

Drugi tydzień rozpoczęły kolejne zajęcia realizowane przez instruktorki GOK. Dla młodszych dzieci przygotowano kreatywne zajęcia ze składania puzzli. Kolejną, równie interesującą inicjatywą były warsztaty z wykonywania świec żelowych. Warto nadmienić, że większość wykonanych przez siebie produktów warsztatów uczestnicy mogli zabrać ze sobą. Zupełnie nowym pomysłem na tegoroczne ferie był Escape Room, czyli pokój zagadek. Aby się z niego wydostać grupa uczestników musiała rozwiązać szereg łamigłówek i odnaleźć szyfr do wyjścia. Działanie to udało się sfinansować dzięki Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i funduszom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Drugi tydzień i całe Ferie podsumował jubileuszowy XX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Iwkowa, który jak co roku zgromadził kilkudziesięciu uczestników w różnym wieku.

Cieszy fakt, że nie tylko turnieje, ale wszystkie zajęcia cieszyły się powodzeniem. Duża w tym zasługa wszystkich pracowników naszego GOKu, którzy od kilku lat, co roku, wykazują się inwencją, organizując nowe, różne, ciekawe zajęcia bądź realizując kolejne innowacyjne pomysły.

Wojciech Hila

Dyrektor GOK