Nie przegap
Strona główna » Sport » Gmina Iwkowa. V Mikołajowy Turniej Szkółek Piłkarskich

Gmina Iwkowa. V Mikołajowy Turniej Szkółek Piłkarskich

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego – słowa wypowiedziane przez Mahatmę Gandhiego idealnie pasują do wydarzeń rozgrywających się 17 i 18 grudnia w gminie Iwkowa. Mam tu na myśli rywalizację młodych adeptów piłkarskich w V Mikołajkowym Turnieju Szkółek Piłkarskich.

Te sportowe zmagania były fantastyczną formą spędzenia czasu wolnego przez dzieci. Mogły one nie tylko pograć w piłkę, mając do dyspozycji profesjonalnych sędziów, wspaniale przygotowane hale sportowe, pomoc medyczną i zdrowe posiłki, lecz mogły także poznać rówieśników z różnych części Małopolski i zobaczyć, jak grają zawodnicy z Tarnowa, Brzeska, Krakowa czy nawet Makowa Podhalańskiego. Przy okazji wspaniałej zabawy udało się zrealizować bardzo ważny cel, który przyświecał organizatorom – propagowanie sportowej rywalizacji i zdrowego trybu życia.

Będąc postronnym obserwatorem turnieju muszę przyznać, że serce się radowało się na widok dzieci w stu procentach zaangażowanych w grę, na widok rodziców, którzy z całych sił dopingowali swoje pociechy i na widok trenerów, którzy najbardziej chyba przeżywali te zawody. Wszyscy powinniśmy się cieszyć z tego, że młodzi chłopcy (i dziewczynki!), zamiast siedzieć w weekend przed komputerem czy telewizorem, woleli przyjechać – nieraz z bardzo daleka – do Iwkowej i zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia. Ważne jest także to, że i rodzice coraz bardziej zdają sobie sprawę z korzyści, jakie niesie ze sobą przynależność dziecka do szkółki piłkarskiej.

Mimo że wynik rywalizacji nie był najważniejszy, to trzeba przyznać, że młodzi piłkarze mają naprawdę duże pojęcie o grze w piłkę nożną. Potrafią rozgrywać piłkę od tyłu, grają zespołowo, pamiętają o obronie i o ataku. Na turnieju mogłem również zauważyć kilku zawodników, którzy przy odpowiednim treningu, ciężkiej pracy i wsparciu, mogą w przyszłości osiągnąć wielkie sukcesy. Kto wie, może widzieliśmy w Iwkowej nowego Lewandowskiego, Glika albo Fabiańskiego?

Chciałbym również zwrócić uwagę na wychowawczy aspekt turnieju, o którym mało się mówi. Bardzo dobrze, że trenerzy zwracają uwagę na to, by zawodnicy podziękowali rywalom po każdym – nieważne – wygranym czy przegranym – meczu i potrafią wytłumaczyć młodym piłkarzom, że nie zawsze się wygrywa. Gra w piłkę nożną ma po prostu pomagać dzieciom stawać się lepszymi ludźmi w przyszłości.

Podsumowując – turniej okazał się strzałem w dziesiątkę! Wielkie brawa należą się jego organizatorom: Stowarzyszeniu Rozwoju i Promocji Gminy Iwkowa, Szkółce Piłkarskiej „Zubello”, Gminie Iwkowa i Gminnemu Ośrodkowi Kultury, którzy dali możliwość wspólnej zabawy młodym piłkarzom z całej Małopolski. Został on przygotowany bardzo fachowo, był więc wspaniałą promocją naszej gminy.

Galeria zdjęć: 1 i 2

V Mikołajkowy Turniej Szkółek Piłkarskich – Wojakowa

V Mikołajkowy Turniej Szkółek Piłkarskich – Wojakowa

Opublikowany przez Marta Ilona Stanuch na 17 grudzień 2016

Jakub Nowak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast