Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gminny Konkurs Wczesnej Profilaktyki w Uściu Solnym

Gminny Konkurs Wczesnej Profilaktyki w Uściu Solnym

W dobie wzrastających zagrożeń uzależnieniem od narkotyków, alkoholu czy nikotyny ważną rolę naprawczą w życiu młodego człowieka odgrywa szkoła, która ma za zadanie zapewnić dziecku nie tylko prawidłowy rozwój intelektualny, ale także rozwój społeczny i emocjonalny.
W myśl tej idei, 25 kwietnia 2018 r. uczniowie szkół podstawowych z Niedzielisk, Szczurowej, Zaborowa, Woli Przemykowskiej, Strzelec Wielkich oraz Uścia Solnego po raz kolejny zgromadzili się w budynku szkoły w Uściu Solnym na Gminnym Konkursie Wczesnej Profilaktyki.

Celem konkursu było zapobieganie zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży, dostarczenie podstawowych wiadomości o substancjach uzależniających i ich wpływie na organizm człowieka, promowanie życia bez nałogów oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i twórczej.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas  I-III oraz uczniowie klas IV-VII. Każdą grupę wiekową reprezentował jeden uczestnik. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy konkursu wykonywali pracę plastyczną pod hasłem „Nie piję, nie biorę, nie palę- mam talent!”. Drugi etap polegał na zaprezentowaniu rymowanki (klasy I-III) i wiersza (klasy IV-VII), mówiących o szkodliwości palenia papierosów, spożywania alkoholu i dopalaczy oraz promujących życie bez nałogów. Rymowanki i wiersze musiały być własnego autorstwa.

Reprezentanci wszystkich szkół stanęli na wysokości zadania i zarówno prace plastyczne, jak i wiersze były na najwyższym poziomie. Ostatecznie jury, po burzliwych obradach, przyznało:

W grupie wiekowej- uczniowie klas I-III: I miejsce- ZSP w Uściu Solnym, II miejsce- SP w Szczurowej, III miejsce- PSP w Strzelcach Wielkich. W grupie wiekowej- uczniowie klas IV-VII: I miejsce- SP w Szczurowej, II miejsce- ZSP w Uściu Solnym, III miejsce- PSP w Niedzieliskach, oraz wyróżnienia dla PSP w Zaborowie i PSP w Woli Przemykowskiej.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast