Nie przegap
Strona główna » Kultura » Gorączka Harlem Shake dotarła do Brzeska

Gorączka Harlem Shake dotarła do Brzeska

UntitledBrzesko również dorobiło się własnego  mema w rytmach „Harlem Shake”.  Nakręcony przez uczniów ZSP nr 2 w Brzesku filmik z charakterystycznym tańcem do piosenki DJ’a Baauera cieszy się sporym zainteresowaniem – od 15 marca 2013 roku obejrzało go ponad 8100 widzów!

Modę na Harlem Shake zapoczątkował vlogger Filthy Frank znany na YouTube jako DizastaMusic, który 2.02.2013 roku wrzucił do sieci pierwszy film z tańcem inspirowany piosenką amerykańskiego Dj Baauera. W tym samym dniu grupa pięciu nastolatków z Queensland znana też jako TheSunnyCoastSkate umieściła na YouTube pierwszy filmik przypominający późniejsze memy.

Do 30-sekundowego utworu z pogranicza drum’n’bass, electro i dubstep internauci kręcą filmiki, gdzie początkowo nic się nie dzieje, a jedna przebrana osoba zaczyna tańczyć w rytm muzyki. Po chwili następuje cięcie i tańczą już wszyscy bohaterowie, często przebrani za postacie z filmów, bajek, posiadający zwierzęce elementy  lub w skąpych strojach, czy z nietypowymi przedmiotami.

Wnikliwy widz zauważy, że na filmiku przygotowanym przez młodzież z popularnej „Zielonki” dużym powodzeniem cieszą się maski przeciwgazowe :).

 

Video

 

IB / wikipedia.pl