Nie przegap
Strona główna » Region » Gratka dla miłośników militariów

Gratka dla miłośników militariów

wospSzansa dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć nowy rok od czegoś szalonego, czego w życiu nie robili, a ponadto zamierzają sprawdzić celność oka i pewność ręki. Po raz kolejny Zakłady Mechaniczne Tarnów wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ramach 24 finału zlicytowane zostaną bony na strzelanie z jednego z najlepszych na świecie karabinów wyborowych Alex.

To niecodzienna okazja, by wypróbować broń zarezerwowaną dla żołnierzy elitarnych jednostek wojskowych. Powtarzalny karabin wyborowy kal. 7,62 „BOR” jest przeznaczony do prowadzenia precyzyjnego ognia na odległościach do 1200 m. Strzelanie z niego nie jest związane z dużym odrzutem, broń posiada bowiem bardzo efektywny hamulec wylotowy. Oddanie precyzyjnego strzału ułatwia celownik optyczny, należący do wyposażenia. Strzelanie zostanie zorganizowane w dogodnym dla zwycięzcy terminie, na wewnętrznym minipoligonie Zakładów Mechanicznych. Osoby, które wylicytują możliwość oddania strzałów otrzymają certyfikat strzelca wyborowego i pamiątkowe zdjęcia. Warto zatem wesprzeć szczytny cel, którym jest w tym roku zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów i zyskać niezapomniane wrażenia.

Licytacja prowadzona będzie zarówno na portalu aukcyjnym Allegro, jak również podczas finału imprezy na tarnowskim rynku. Tam od godz.16-ej zaplanowano koncert finałowy, w którym wystąpią kolejno zespoły: Hideaway, Sew i Fingers. O 19-ej rozpocznie się występ gwiazdy wieczoru grupy 4 Szmery czyli zespołu wykonującego największe przeboje AC/DC. Zwyczajowo już o 20-ej w programie imprezy jest Światełko nie nieba. Na 20.30 tarnowskie kapele zapraszają na koncert w Garage Pub, gdzie wejściówką będzie datek do orkiestrowej puszki. Tam także wystąpi krakowski zespół Dealer.

Dodajmy, że przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP kupiła sprzęt medyczny wydając ponad 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. W ubiegłym roku podczas Moto-Orkiestry strzelnicę Zakładów Mechanicznych, gdzie prowadzona była kwesta odwiedziło ponad tysiąc osób. Z możliwości obiektu wyposażonego z laserowy symulator broni korzystały całe rodziny.

MK