Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Grunt za symboliczną cenę

Grunt za symboliczną cenę

Mieszkańcy Gminy Iwkowa oddają swoje grunty pod drogę prawie za darmo.

– Specyfika gminy jest wyjątkowa ze względu na rozproszoną zabudowę. W związku z tym w naszej gminie jest wiele domów i działek nie mających bezpośredniego dostępu do drogi publicznej – informuje Wójt Bogusław Kamiński. – Stanowi to duży problem. Do tej pory dojazd do drogi publicznej odbywał się na zasadzie sąsiedzkiego zezwolenia, ale nie był sformalizowany. Nie było udokumentowania tego faktu w księgach wieczystych. W momencie zakupu ziemi przez osobę trzecią stwarza się problem, ponieważ okazuje się, że przez zakupiony grunt przejeżdża od kilkudziesięciu lat sąsiad. W związku z tym władze gminy zwracają na ten fakt uwagę i mieszkańcy starają się uporządkować sprawy formalnie – kończy Wójt.

Tam gdzie jest to możliwe we współpracy z Radą Gminy wytyczane są nowe drogi dojazdowe i wówczas mieszkańcy za symboliczną cenę sprzedają gminie grunt, na którym w późniejszym czasie gmina buduje drogę. W pozostałych przypadkach mieszkańcy regulują pomiędzy sobą sprawy, dokonując wpisu do ksiąg wieczystych, tak aby nie zaistniała sytuacja, że ktoś pozostaje bez dojazdu do drogi publicznej.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast