Nie przegap
Strona główna » Sport » Grupa Azoty Tarnów powołuje drużynę rezerw

Grupa Azoty Tarnów powołuje drużynę rezerw

Grupa Azoty Tarnów powołuje drużynę rezerw

Grupa Azoty Tarnów powołuje drużynę rezerw

Grupa Azoty Tarnów rozwija swoje zaplecze sportowe! Miło nam poinformować, że do III ligi małopolsko-śląskiej została zgłoszona drużyna rezerw. Pierwsze spotkanie młodzi tarnowianie rozegrają w weekend 16-17 listopada w Libiążu z miejscowym UKS-em Czwórką.

Nowa drużyna będzie składać się z zawodników w wieku U-17 i U-19, występujących dotychczas w zespole MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Krzysztof Mogielnicki, Dyrektor Sportowy klubu, przekonuje, że to krok w kierunku rozwoju młodych piłkarzy, którzy mają zdobywać doświadczenie w rywalizacji z seniorami.

– Jako Zarząd Jaskółka Tarnów sp. z o.o. wyszliśmy do tarnowskiego Pałacu Młodzieży z inicjatywą stworzenia II zespołu Grupa Azoty Tarnów. Celem tego projektu jest przygotowanie wyróżniających się zawodników do gry w pierwszym zespole. Wierzymy, że stworzenie takiej drużyny to kolejny krok w budowaniu stabilnych fundamentów klubu. Mamy nadzieję, że młodzi hadbaliści będą mocno napierać na starszych kolegów i szybko przebiją się na parkiety PGNiG Superligi – informuje Krzysztof Mogielnicki.W dłuższej perspektywie chcemy stworzyć silny ośrodek szkoleniowy piłki ręcznej w Małopolsce. – dodaje.

Funkcję trenera zespołu rezerw klub powierzył doskonale znanemu w tarnowskim świecie piłki ręcznej Marcinowi Janasowi. – Marcin to rodowity tarnowianin, który od kilku lat z sukcesami pracuje z młodzieżą. – zaznacza Krzysztof Mogielnicki.

Grupa Azoty II Tarnów swoje domowe mecze będzie rozgrywać w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 23 im. Jana Pawła II w Tarnowie. Zapraszamy do kibicowania naszym młodym zawodnikom!

(bch)