Nie przegap
Strona główna » Religia » Grupa nr 8 już na Jasnej Górze / zdjęcia

Grupa nr 8 już na Jasnej Górze / zdjęcia

521a3eb08c0b4_pUczestnicy 31. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, pomimo trudów dziewięciodniowej podróży, weszli w niedzielę 25 sierpnia na Jasną Górę. Od 14 rozpoczęło się uroczyste wejście pielgrzymów do Jasnogórskiego Sanktuarium.

Na Jasną Górę w 26 grupach dotarło ok. 8700 pielgrzymów. Najmłodszym był Karol, który ma czternaście miesięcy, a najstarszym była Janina, która ma 85 lat. Podczas pielgrzymki w Zabawie dwie pary przyjęły sakrament małżeństwa. Tarnowska pielgrzymka była najliczniejszą, jaka w tym roku pieszo dotarła na Jasną Górę.

Wśród ponad 8 tysięcy pielgrzymów idzie kilkuset pielgrzymów z dekanatu Szczepanów, Brzesko, oraz Czchów. Grupa Pielgrzymkowa nr 8 pw. Św. Stanisława BM prowadzona była przez Ks. Mariana Kostrzewę.

Pielgrzymce przewodniczyło 113 kapłanów oraz 105 kleryków z tarnowskiego seminarium. Kierownikiem całej 31. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej był ks. Zbigniew Szostak.

„Być solą ziemi’ – to hasło towarzyszyło im przez dziewięć dni pieszych rekolekcji.

O 17 na wałach jasnogórskich rozpoczęła się Msza święta z udziałem pielgrzymów 31. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, kapłanów, diakonów, alumnów i sióstr zakonnych diecezji tarnowskiej oraz biskupa tarnowskiego ks. Andrzeja Jeża.

Galeria zdjęć Pielgrzymi na ul. Hektarowej (RDN)<==

Galeria zdjęć Pielgrzymi na Jasnej Górze (RDN)<==

Galeria zdjęć (Gazeta Krakowska) <==

RDN / bazylikaszczepanow.pl

Foto – Grzegorz Golec