Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Harcerska pomoc braterska

Harcerska pomoc braterska

W dniach od 20 marca do 10 kwietnia harcerze z brzeskiego Hufica ZHP im. Mikołaja Kopernika już po raz dziesiąty przeprowadzą akcję zbiórki pieniężnej z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Pierwszy raz zbiórka taka została zorganizowana w 2008 roku i przez pierwsze 3 lata jej głównymi beneficjentami były „brzeskie pięcioraczki”.

Zrzeszeni w brzeskich strukturach Związku Harcerstwa Polskiego zuchy i harcerze przez te wszystkie lata zebrali łącznie sto jedenaście tysięcy i sto dwadzieścia złotych. To bardzo dużo, jeżeli przyjąć, że całe przedsięwzięcie jest przeprowadzane bez wielkiej akcji promocyjnej. Środki uzyskane dzięki hojności mieszkańców, dzielone są w ten sposób, że 60 % harcerze oddają dla najbardziej potrzebujących chorych dzieci z naszego terenu. Do tej pory na ten cel zostało przekazane sześćdziesiąt dwa tysiące osiemdziesiąt złotych. Tą kwotą wspartych zostało kilkadziesiąt chorych dzieci z powiatu brzeskiego. Same tylko „Pięcioraczki” w ciągu ostatnich 9-ciu lat otrzymały wsparcie finansowe rzędu dwadzieścia sześć tysięcy pięćset pięćdziesiąt pięć złotych, co niewątpliwie jest kwotą godną uwagi.

Pozostałe 40% zebranej kwoty tradycyjnie jest przeznaczane na działalność wychowawczą i programową, która jest prowadzona z ponad czterystoma zuchami i harcerzami działającymi w brzeskim Hufcu, a więc też jest bardzo pożytecznie wydatkowana.  Dzięki zebranym środkom Hufiec z roku na rok może organizować wiele ciekawych przedsięwzięć, fundować atrakcyjne nagrody w konkursach, czy dofinansowywać wakacyjne biwaki swoim członkom.

Przez trzy tygodnie, między 20 marca a 10 kwietnia na ulicach, placach, przy sklepach itp. w naszych miejscowościach z terenu powiatu brzeskiego w gminach Czchów, Szczurowa, Brzesko oraz w Radłowie, z którego druhowie też należą do brzeskiego hufca, pojawią się patrole harcerskie, które po raz 10-ty kwestować będą do puszek.

W tym roku oprócz „Pięcioraczków” szare ludziki wspierać będą jeszcze dziewięcior innych chorych lub wymagających rehabilitacji dzieci, od rocznej Ani z Gminy Czchów po 21-teniego Piotra z Gminy Szczurowa.  Wszystkie potrzebujące pomocy osoby zostały wybrane przez druhów z działających na danym terenie drużyn.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast