Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » HARCERZE Z „DWÓJKI” MAJĄ MOC W MAŁOPOLSCE

HARCERZE Z „DWÓJKI” MAJĄ MOC W MAŁOPOLSCE

Ponad 1500. zuchów, harcerzy i instruktorów z 22 małopolskich hufców uczestniczyło w inauguracji roku harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej, której organizatorem był Hufiec Podkrakowski. Uczestnicy zlotu rozlokowani zostali w miejscowościach Zielonki, Michałowice, Więcławice i Zabierzów, a tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Mamy moc!”.

Szczep Drużyn im. Bohaterów Września, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku reprezentowały trzy patrole o roboczych nazwach Ziemniaczane Ziemniaki, Ziemniaki z Nutellą (pion harcerzy) oraz Szyszkożerne WielbłądDziki (pion harcerzy starszych).

Organizatorzy spotkania przygotowali ciekawy program dostosowany do wieku i umiejętności. W piątek uczestniczyliśmy w apelu powitalnym, a następnie wszystkie drużyny udały się na punktowaną Nocną Grę Miejską. W sobotę czekała nas gra terenowa po Michałowicach, podczas której m. in. sprawdzaliśmy swoją moc w tyrolce, przejściu przez most linowy, wspinaczce oraz innych zajęciach biletowanych. Wieczorem bawiliśmy się na koncercie zespołów InoRos oraz Poparzeni Kawą Trzy. W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy Św., która odprawiana była przed zabierzowskim ratuszem, tuż po niej odbył się uroczysty apel, kończący trzydniowe harcowanie.

Z kompletem nagród wróciliśmy do Brzeska ponieważ po podsumowaniu Nocnej Gry Miejskiej, w kategorii harcerzy, patrol im. Starzyńskiego pod opieką druhny komendantki phm. Renaty Rożkowicz i druhny Aleksandry Reczek (Ziemniaki z Nutellą) zdobył trzecie miejsce. Drugie miejsce w tej samej rywalizacji zajął patrol mjr Hubala pod przewodnictwem pwd. Marcina Gromadzkiego i druhny Zofii Górskiej (Ziemniaczane Ziemniaki). Miłą niespodziankę sprawili harcerze starsi z 1DSH Fatamorgana (Szyszkożerne WielbłądDziki), którzy w swojej kategorii wywalczyli trzecie miejsce. Opiekunem patrolu był druh Antoni Kotyński.

Pwd. Marcin Gromadzki

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast