Nie przegap
Strona główna » Kultura » Hubert Zapiór jako Markiz d’Obigny w „Traviacie” zadebiutował podczas Festiwalu Operowego w Monachium

Hubert Zapiór jako Markiz d’Obigny w „Traviacie” zadebiutował podczas Festiwalu Operowego w Monachium

W piątek 28 czerwca 2019 r. w Bayerische Staatsoper w Monachium podczas trwającego od 18 czerwca Festiwalu Operowego wystawiona została „Traviata” Giuseppe Verdiego. Na scenie publiczność zobaczyła m.in. Huberta Zapióra.

Był to jego sceniczny debiut w roli Markiza d’Obigny w „Traviacie” Giuseppe Verdiego. Bawarska Opera Narodowa w Monachium to jedna z najbardziej prestiżowych oper świata. Hubert wystąpi dwukrotnie. Pierwsza prezentacja miała miejsce w piątkowy wieczór 28 czerwca, będzie można go również zobaczyć w poniedziałek 1 lipca 2019 r.

Przed kilkoma miesiącami Hubert Zapiór podkreślał w jednym ze swoich wpisów w mediach społecznościowych, że scenę będzie dzielił, między innymi, z żywą legendą – Placido Domingo w roli Giorgio Germont’a, wspaniałą AILYN PÉREZ w roli Violetty Valéry, Natalią Kutateladze, z którą jeszcze rok temu śpiewał w The Juilliard School, jako Florą Bervoix, a orkiestrę poprowadzi jeden z najlepszych współczesnych dyrygentów Marco Armiliato. 

Festiwal Operowy w Monachium to festiwal, który posiada ponad 140 letnią tradycję. Co roku przyciąga fanów operowe z całego świata. Festiwal jest tradycyjnym punktem kulminacyjnym Roku Opery w Monachium na przełomie czerwca i lipca. Festiwal jest organizowany przez Bawarską Operę Państwową i Bawarski Balet Państwowy – oferuje ponad 30 przedstawień operowych, recitale i liczne koncerty, produkcje baletowe oraz wiele innych wydarzeń. Bawarska Opera Narodowa jest jedną z wiodących scen operowych na świecie. 

Bilety

Bilety na to wydarzenie cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – większość została już wyprzedana. Zostało jedynie kilkanaście wolnych miejsc. Niemniej, gdyby ktoś jeszcze dysponował czasem – to całkiem dobre miejsca są na poniedziałek 1 lipca. Bilety w cenie od 230 do 264 Euro.

Bilety online<==

 

Przypomnijmy:

Hubert Zapiór pod koniec kwietnia ukończył studia Artist Diploma in Opera Studies w The Juilliard School w Nowym Jorku w klasie profesor Edith Wiens. Jest również absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (wydział wokalno-aktorski) i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (wydział aktorski) w Warszawie. ​

W 2018 r. zwyciężył w wielu prestiżowych konkursach i otrzymał szereg nagród – m.in. The Opera Index Award w The Opera Index Vocal Competition 2018, The Opera The Gerda Lissner Foundation Lieder/Song Vocal Competition 2018, The Giulio Gari Foundation International Vocal Competition 2018, The Career Bridges 2018, Pierwszego Miejsca w The Gerda Lissner Foundation International Vocal Competition 2018 oraz Drugiego Miejsca i 3 Nagród Specjalnych w tym Za Najlepszą Interpretację Pieśni I. Paderewskiego w The Kosciuszko Foundation Marcela Sembrich International Voice Competition 2018 w Nowym Jorku.

Już jako student brał udział w polskich prapremierach „Agrippiny” Händla (Lesbo) i „Luci mie traditrici” Sciarrino (Servo), a także w „Don Giovannim” (rola tytułowa) i „Weselu Figara” (Hrabia) Mozarta, oraz „Turku w Italii” (Prosdocimo) Rossiniego w Warszawskiej Operze Kameralnej w latach 2013-2016.

W poprzednich sezonach debiutował w Teatrze Wielkim — Operze Narodowej jako Papageno w „Czarodziejskim Flecie” w reżyserii Barrie Kosky’iego i Marullo w „Rigoletto” Verdiego. W Ameryce debiutował w „Requiem Wojennym” B. Brittena w Albany Symphony, występował w The Juilliard Opera jako Herr Fluth w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” Otto Nicolai’a w reżyserii John’a Giampietro oraz jako Neptun w „Hipolicie i Arycji J.P. Rameau w reżyserii Stephena Wadsworth’a oraz jako tytułowy „Don Giovanni” w reżyserii Emmy Griffin i pod dyrekcją Joseph’a Colaneri.

​Najbliższe angaże to debiuty m. in. w Bayerische Staatsoper, Hannover Staatsoper, La Monnaie czy Norweskiej Operze Narodowej w Oslo.

Hubert Zapiór nie zapomina również o Brzesku – w ubiegłym roku kilkukrotnie gościł w rodzinnym mieście i występował m.in. w Pałacu Goetzów oraz w salce teatralnej Parafii Miłosierdzia.


Foto: fb@Hubert Zapiór Baritone
IB / hubertzapior.com

VIDEO

FOTO