Nie przegap
Strona główna » Kultura » Hubert Zapiór zadebiutuje na scenie Bayerische Staatsoper

Hubert Zapiór zadebiutuje na scenie Bayerische Staatsoper

W niedzielny poranek 31 marca 2019 r. Hubert Zapiór – utalentowany baryton rodem z Brzeska zamieścił na profilu facebookowym informację o swoim debiucie jako Markiz d’Obigny w „Traviacie” Giuseppe Verdiego na scenie jednej z najbardziej prestiżowych oper świata – Bayerische Staatsoper w Monachium. Hubert wystąpi tam 28 czerwca i 1 lipca 2019 r.

Jeszcze bardziej ekscytujące jest to – jak sam podkreśla, że scenę będzie dzielił, między innymi, z żywą legendą – Placido Domingo w roli Giorgio Germont’a, wspaniałą AILYN PÉREZ w roli Violetty Valéry, Natalią Kutateladze, z którą jeszcze rok temu śpiewał w The Juilliard School, jako Florą Bervoix, a orkiestrę poprowadzi jeden z najlepszych współczesnych dyrygentów Marco Armiliato. 

Przy okazji – Hubert Zapiór ma dzisiaj urodziny! Wszystkiego najlepszego i gratulujemy!

Bilety na to wydarzenie cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – większość została już wyprzedana. Niemniej, gdyby ktoś jeszcze dysponował czasem – to całkiem dobre miejsca są na poniedziałek 1 lipca.

Bilety online<==

 

W biogramie Huberta Zapióra możemy przeczytać, że jest aktualnie studentem Artist Diploma in Opera Studies w The Juilliard School w Nowym Jorku w klasie profesor Edith Wiens. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (wydział wokalno-aktorski) i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (wydział aktorski) w Warszawie. ​

W 2018 r. zwyciężył w wielu prestiżowych konkursach i otrzymał szereg nagród – m.in. The Opera Index Award w The Opera Index Vocal Competition 2018, The Opera The Gerda Lissner Foundation Lieder/Song Vocal Competition 2018, The Giulio Gari Foundation International Vocal Competition 2018, The Career Bridges 2018, Pierwszego Miejsca w The Gerda Lissner Foundation International Vocal Competition 2018 oraz Drugiego Miejsca i 3 Nagród Specjalnych w tym Za Najlepszą Interpretację Pieśni I. Paderewskiego w The Kosciuszko Foundation Marcela Sembrich International Voice Competition 2018 w Nowym Jorku. W sezonie 2017/2018 zadebiutował w Teatrze Wielkim — Operze Narodowej jako Papageno w „Czarodziejskim Flecie” w reżyserii Barrie Kosky’iego oraz w The Juilliard Opera jako Herr Fluth w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” Otto Nicolai’a w reżyserii John’a Giampietro oraz jako Neptun w „Hipolicie i Arycji J.P. Rameau w reżyserii Stephena Wadsworth’a. ​

W tym sezonie Hubert Zapiór powróci do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej jako Papageno oraz zadebiutuje w roli Marullo w operze „Rigoletto” G. Verdiego. W Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy wykona partię barytonu w „Requiem Wojennym” B. Brittena w Albany Symphony, a swoją edukację w The Juilliard School zakończy tytułową rolę w operze „Don Giovanni” W. A. Mozarta.

Hubert Zapiór nie zapomina również o Brzesku – w ubiegłym roku kilkukrotnie gościł w rodzinnym mieście i występował m.in. w Pałacu Goetzów oraz w salce teatralnej Parafii Miłosierdzia.

IB / Hubert Zapiór baritone