Nie przegap
Strona główna » Kultura » Hubert Zapiór zdobył I miejsce

Hubert Zapiór zdobył I miejsce

W dniach 13-15 kwietnia 2012 roku we wrocławskiej Państwowej Szkole Muzycznej im. Ryszarda Bukowskiego odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Franciszki Platówny dla uczniów klas śpiewu Szkół Muzycznych II stopnia.
I miejsce w konkursie zdobył brzeszczanin – Hubert Zapiór – na co dzień uczeń brzeskiego Liceum Ogólnokształcącego. Swoją edukację muzyczną kontynuuje w Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie dr. Macieja Gallasa. Ponad to pobiera prywatne lekcje u prof. Włodzimierza Zalewskiego w Warszawie – jednego z najlepszych pedagogów w dziedzinie śpiewu.
Oprócz Huberta w rywalizacji wzięło jeszcze 62 wokalistów z całej Polski – w dwóch grupach wiekowych – do 20 roku życia (42 osoby) i od 21 (22 osoby). W grupie Huberta – czyli młodszej do finału przeszło 27 osób, a w starszej 12 osób. Konkurs składał się z dwóch etapów.
– W pierwszym etapie śpiewałem: „Perla Gloria” – G. Bononcini i „Mów do mnie jeszcze” – M. Karłowicz. W finale: „Non piu andrai” – Aria Figara z I Aktu „Wesela Figara” W.A Mozarta oraz „Dejte klec jestrabu” – A. Dvorak- mówi Hubert Zapiór. Jak sam ocenia – udział w konkursie zalicza do bardzo udanych, a wrażenia jakie mu towarzyszyły są bardzo pozytywne.
To dla mnie bardzo ważne doświadczenie i dużo też się przez to uczę.
W dodatku to moje pierwsze zwycięstwo na skalę całej Polski w śpiewie klasycznym.
Tym bardziej cieszy.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

IB