Nie przegap
Strona główna » Sport » I Brzeski Bieg Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby – zdjęcia i wyniki

I Brzeski Bieg Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby – zdjęcia i wyniki

Prawie dwustu uczestników z całego kraju zgromadził sobotni I Brzeski Bieg Pamięci Ofiar Wypadków Samochodowych im. Stanisława Chudyby. Najmłodsi uczestnicy wystartowali na dystansie jednego kilometra, a starsi mogli rywalizować w biegach na 5 i 10 kilometrów.

Bieg poświęcony był pamięci ofiar wypadków drogowych oraz problemowi bezpieczeństwa na drogach. Specjalnie na tę okazję został zaprojektowany okolicznościowy pamiątkowy medal. Na mecie otrzymał go każdy uczestnik, który pomyślnie ukończył bieg. Medal swoim kształtem przypomina uszkodzoną tablicę znaku drogowego. Na awersie umieszczony został logotyp biegu – symboliczna droga, na której końcu jest znak Opatrzności. Pod spodem napis: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię”. To słowa bpa Jana Chrapka, Ordynariusza Radomskiego i rzecznika prasowego Episkopatu Polski – ofiary tragicznego wypadku drogowego w 2001 r.

Wsparcia imprezie udzieliły Starostwo Powiatowe w Brzesku i Urząd Miejski. Należy podkreślić także wkład brzeskich i nie tylko brzeskich przedsiębiorców, którzy jak zwykle pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia. Wielu z nich znało osobiście patrona biegu Stanisława Chudybę i było jego biznesowymi partnerami. Ogromne uznanie należy się również radnym powiatowym. W szczególności Przewodniczącemu Rady Powiatu Kazimierzowi Brzykowi, który nie tylko poparł pomysł, ale osobiście zaangażował się w pomoc przy jego realizacji. Przewodniczący również wziął udział w biegu osobiście. Postać Kazimierza Brzyka w brzeskim sporcie amatorskim jest bardzo znana. Należy on do osób pozytywnie „zakręconych” na punkcie sportu.

Ilość zgłoszonych zawodników do tej imprezy bardzo dobrze rokuje jej na przyszłe lata. Dodajmy na zakończenie, że niemałą rolę w organizacji tego przedsięwzięcia odegrał także niestrudzony propagator biegów w naszym regionie Jan Waresiak, który już od wielu lat namawia innych do uprawiania tej dyscypliny sportu, propagując jednocześnie zdrowy tryb życia.

Wyniki zawodów:

open_10km

open_5km

nordic_walking

kat_wiek

Galeria zdjęć <<<

IB

3 komentarze

  1. To była impreza promująca działaczy (skądinąd doceniam Ich zasługi- Panowie Brzyk i Waresiak dziękuję i doceniam zaangażowanie) i biskupów czy aktywny tryb życia mieszkańców ziemi brzeskiej? Może kilka słów o biegaczach, kto wygrał, kto z okolicznych uczestników był najszybszy? Bo to sportowe zmagania , tak sądzę-sama w nich brałam udział- a nie piknik był! Jakiś link do wyników? Bo na dziennikarstwo sportowe to mi nie wygląda, raczej na propadandę- tak szczerze. Sama impreza wspaniała!

  2. Hmmm w sumie to racja Niewiele sie dowiedzialem z tego artykulu o samym biegu Agdzie mozna wyniki zobaczyc?

  3. O! wyniki przypięte, dzięki