Nie przegap
Strona główna » Region » I Konferencja Fizjoterapeutyczna w PWSZ w Tarnowie

I Konferencja Fizjoterapeutyczna w PWSZ w Tarnowie

„Wyzwania współczesnej fizjoterapii – praktycy w praktyce” – I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod takim właśnie hasłem odbędzie się już w najbliższą środę, 30 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Impreza jest kolejną pozycją bogatego programu obchodów 20-lecia uczelni. Jej organizatorami są Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ oraz Centrum Rehabilitacji Geronimo.

Coraz liczniejsze, lepiej zorganizowane i zintegrowane lokalne środowisko fizjoterapeutów doczeka się własnej konferencji naukowej. – Bardzo zależało nam, żeby takie ogólnopolskie spotkanie zorganizować w murach PWSZ, bo kształcimy fizjoterapeutów od wielu lat, a od roku w ramach jednolitych, pięcioletnich studiów magisterskich. Nasza konferencja jest jednak adresowana nie tylko do studentów ale i do czynnych zawodowo fizjoterapeutów, lekarzy, a nawet zainteresowanych pacjentów – mówi dr Ewa Otfinowska, kierownik Zakładu Fizjoterapii PWSZ.

Organizatorzy zadbali o bardzo bogaty i ciekawy program, na który składa się kilkanaście wystąpień specjalistów z m.in. Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Kliniki Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz kilku przychodni oraz szpitali, m.in. z Tarnowa i Krakowa. – W programie przewidzieliśmy także wystąpienia przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego Fizjoterapeutów PWSZ „FizjoSfera” – dodaje dr Ewa Otfinowska.

Swoją wiedzą dzielić się będą nie tylko naukowcy, ale i praktycy posiadający wieloletnie doświadczenie w fizjoterapii i rehabilitacji. – To ważne, żeby dzielić się wiedzą i aktualizować jej stan. Fizjoterapia rozwija się bardzo dynamicznie i chcąc pomagać skutecznie pacjentom musimy stawiać na ustawiczną edukację – przekonuje Marek Mielak z Centrum Rehabilitacji Geronimo, który przedstawi zebranym zagadnienia związane z wykorzystaniem macierzy zewnątrzkomórkowej w medycynie rekonstrukcyjnej.

Konferencja odbędzie się w najbliższą środę, 30 maja w Auli C 017, początek o godz. 11. Organizatorami są Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie oraz Centrum Rehabilitacji Geronimo.

PWSZ