Nie przegap
Strona główna » Region » II Edycja Ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach

II Edycja Ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach

drwinia-dni otwarte funduszy europejskich8 maja 2015 r. w Mikluszowicach zorganizowano Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Program imprezy obfitował w szereg atrakcji skierowanych do dzieci i młodzieży.

Uroczystość otworzyli Pani Angelika Świerblewska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach oraz Pan Jan Pająk – Wójt Gminy Drwinia, który pokrótce przedstawił inwestycje w Gminie Drwinia zrealizowane przy współudziale funduszy europejskich. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Pan Mateusz Kracik – Zastępca Wójta Gminy Drwinia, Pan Roman Gołębiowski – Przewodniczący Rady Gminy Drwinia, Pani Ewa Madej – Dyrektor ZSP w Dziewinie, Pani Jolanta Nadolnik – Dyrektor ZSP w Drwini, Pani Barbara Gondek-Matusik – Dyrektor ZSP w Świniarach i Pani Józefa Madej – Dyrektor ZS w Grobli.

Goście zgromadzeni na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach wysłuchali hymnu Polski i Unii Europejskiej w wykonaniu Szkoły Muzycznej I stopnia w Mikluszowicach. Następnie wszyscy przemaszerowali do szkoły w orszaku poprowadzonym przez przedszkolaków z Mikluszowic, którzy trzymali flagi 28 państw członkowskich UE. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach w czasie swojego występu zabrali wszystkich gości w taneczną podróż po państwach Unii Europejskiej.

Po tańcach i wspólnym śpiewie przeprowadzono Gminny Konkurs Piosenki w Językach Krajów Unii Europejskiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Drwinia. Na Miasteczku Ruchu Drogowego dla najmłodszych czekało szereg atrakcji, m.in.: konkursy sprawnościowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów; Turniej Rowerowy nadzorowany przez policjantów z KPP w Bochni, malowanie twarzy „Barwy UE”, które cieszyły się olbrzymią popularnością. W trakcie imprezy można było skosztować tradycyjnych, polskich potraw oraz wziąć udział w Quizie o UE.

W drugiej części uroczystości nagrodzono laureatów wcześniej ogłoszonych konkursów: Gminnego Konkursu Plastycznego „Radosne zabawy w kolorach Unii Europejskiej”, Gminnego Konkursu Fotograficznego „Obiekty unijne w mojej gminie w obiektywie”, Gminnego Konkursu Multimedialnego „Jak UE zmieniła moją gminę?”. Barwne prace plastyczne i ciekawe fotografie można było podziwiać w czasie uroczystości. Nagrody i dyplomy wręczył Pan Mateusz Kracik – Zastępca Wójta Gminy Drwinia, który w imieniu Pana Wójta wręczył również nagrody w Gminnym Konkursie Wiedzy o Regionie pod Honorowym Patronatem Pana Jana Pająka – Wójta Gminy Drwinia. Nagrodzone prace plastyczne i literackie również można było podziwiać w trakcie imprezy. Na koniec wręczono nagrody zwycięzcom Gminnego Konkursu Piosenki w Językach Krajów Unii Europejskiej, który musieli wykazać się perfekcyjną znajomością języków obcych oraz wyrazistym głosem i wyjątkowym słuchem.

Imprezę zakończył Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP w Mikluszowicach, który rozegrano na „Orliku”.

Pani Dyrektor Angelika Świerblewska dziękuje Panu Wójtowi za upominki promujące Gminę Drwinię, wszystkim nauczycielom ZSP w Mikluszowicach za organizację imprezy – przygotowanie występu, licznych atrakcji i konkursów, w których byli również sponsorami nagród; nauczycielom ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Drwinia za przygotowanie uczniów i przybycie na konkursy. Dziękuje pracownikom obsługi, uczniom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Słowa podziękowania kieruje również w stronę sponsorów, rodziców, uczniów i kibiców, dzięki którym imprezę należy zaliczyć do udanych.

GALERIA ZDJĘĆ <<<

ug