Nie przegap
Strona główna » Religia » II Małopolski Marsz Rodzinie i Życiu TAK! / 8 października

II Małopolski Marsz Rodzinie i Życiu TAK! / 8 października

II Małopolski Marsz „Rodzinie i Życiu -Tak!” odbędzie się w niedzielę 8 października. Rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w katedrze na Wawelu.

Po zakończeniu Mszy Świętej zebrani wyruszą z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Joanny Beretta-Molla, największych obrońców życia człowieka, do kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym.

Marsz odbędzie się pod hasłem „Życiu – tak!” i jest ważnym elementem obchodzonych od wielu lat w Krakowie Dni Jana Pawła II.

Celem wydarzenia jest publiczne opowiedzenie się za ochroną i poszanowaniem życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, oraz wyrażenie szacunku dla rodziny i małżeństwa. Pochód ma być również podziękowaniem za osobę i dzieło Jana Pawła II.

Honorowy patronat nad marszem objęli: arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita krakowski oraz Piotr Ćwik – wojewoda małopolski.

==

franciszkanska3.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast