Nie przegap
Strona główna » Sport » II Piknik Modelarski w Strzelcach Małych / zdjęcia

II Piknik Modelarski w Strzelcach Małych / zdjęcia

dsc_2297-p-kopiaPomimo wietrznej pogody i dużego zachmurzenia – zorganizowany 1 września II Piknik Modelarski w Strzelcach Małych zgromadził licznych miłośników lotnictwa i modelarstwa.

Silny wiatr oraz podyktowanych tym względy bezpieczeństwa uczestników pokazów i widzów – sprawiły, że organizatorzy zdecydowali o rezygnacji z części atrakcji zaplanowanych w programie – m.in. pokazów spadochronowych i przelotów balonem.

Wiatr nie był aż tak dużą przeszkodą dla modelarzy, którzy zaprezentowali swoje modele latające nie tylko w formie wystawowej ale również podczas pokazów akrobacji.

Swoją obecność zaznaczyli także posiadacze motolotni i awionetek. Z zainteresowaniem spotkała się niezwykła konstrukcja wiatrakowca – Virtus II. To skrzyżowanie śmigłowca z ultralekkim samolotem.

Strzelce Małe – niewielka wieś w Gminie Szczurowa za sprawą tutejszych władz gminnych oraz pasjonatów lotnictwa staje się lotniczym centrum naszego powiatu. Na terenie około 4 hektarów tworzone jest lądowisko dla motolotni, awionetek i helikopterów.

Piknik ma na celu popularyzację modelarstwa lotniczego, propagowanie zainteresowania lotnictwem oraz promocję samego lądowiska.

Nie zabrakło atrakcji „naziemnych”: pasjonaci starych samochodów i wielbiciele motocyklów licznie przybyli do Strzelec Małych, aby podziwiać prezentowane tam cacka.

Można było również zasmakować tradycyjnych polskich przysmaków z kuchni Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczurowej.
Nie zabrakło też stoisk promocyjnych lotników z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego Kraków – Balice, a także Gminy Szczurowa i firmy „Gold Partner”.

Wieczorem przed publicznością wystąpił zespół OBSESJA BAND. Imprezę zakończył około godziny 21.30 pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy FIRE&DRUMS – Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych AKTYWATOR.

Organizatorami Pikniku byli: Lotnicze Stowarzyszenie Szczurowa, Gmina Szczurowa, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Komitet Organizacyjny II Pikniku Modelarskiego.


Foto-Maciej Mazur

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast