Nie przegap
Strona główna » Sport » II strażacki turniej piłki halowej

II strażacki turniej piłki halowej

3 marca 2012 roku w sali sportowej przy publicznym gimnazjum w Gnojniku odbyły się spotkania finałowe w turnieju piłki halowej jednostek OSP.

W turnieju wzięło udział dwanaście jednostek z terenu powiatu brzeskiego. Po przeprowadzeniu spotkań eliminacyjnych w dniach 3, 4 oraz 11 lutego 2012 r. do rozgrywek finałowych zaklasyfikowało się sześć drużyn. Rywalizacja jednostek przebiegała na sportowym wysokim poziomie i nie obyła się bez niespodzianek. Zaskoczeniem dla wszystkich okazała się drużyna OSP Jaworsko która wykluczyła z walki o pierwszą lokatę najpierw jednostkę OSP Łoniowa a następnie OSP Jadowniki.

O największym pechu podczas turnieju może mówić OSP Górka która pomimo wygranego meczu ze zwycięzcami turnieju uplasowała się dopiero na piątej pozycji.

Klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
1 miejsce OSP Gnojnik,
2 miejsce OSP Jaworsko,
3 miejsce OSP Jadowniki,
4 miejsce OSP Porąbka Iwkowska,
5 miejsce OSP Górka,
6 miejsce OSP Łoniowa,

Zwycięzca zeszłorocznej edycji turnieju jednostka OPS Gnojnik po raz drugi wywalczyła główną nagrodę. Na ręce prezesa druha Kazimierza Święch Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa przekazał nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. z przeznaczeniem na sprzęt ratowniczy dla jednostki, natomiast Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku mg inż. Dariusz Pęcak wręczył zwycięzcą okazały puchar.

Galeria zdjęć <==

mł. bryg. Wojciech Podleś