Nie przegap
Strona główna » Region » Inwestycje gminne realizowane zgodnie z planem

Inwestycje gminne realizowane zgodnie z planem

Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej na bieżąco kontroluje postępy prac inwestycyjnych, które są prowadzone na terenie gminy. W ostatnich dniach przeprowadził on wizytację obiektów sportowych, które powstają w Rzezawie, Okulicach i Borku.

W Rzezawie trwa obecnie ostatni etap prac polegających na przebudowie i remoncie pełnowymiarowego boiska trawiastego do piłki nożnej. Inwestycja ta będzie zakończona jeszcze w tym roku. Od kilku miesięcy gotowe jest już natomiast znajdujące się tuż obok boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową oraz z oświetleniem. Wartość obu inwestycji sportowych realizowanych w miejscowości Rzezawa wynosi ok. 1,8 mln zł, z czego 538 tys. zł pozyskano w ramach dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyk.

Systematycznie do przodu posuwają się także prace przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Gen. Leopolda Okulickiego w Okulicach, gdzie powstaje nowoczesna sala gimnastyczna, na którą mieszkańcy oczekiwali z utęsknieniem od ponad 20 lat. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe prowadzone w środku hali sportowej, której budowa będzie łącznie kosztować ponad 1,3 mln zł i zakończy się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W tzw. szkolnej strefie sportu w Borku wykonane zostały już natomiast m.in. boiska do koszykówki, piłki ręcznej oraz siatkówki. Gotowa jest także zielona siłownia. Blisko ukończenia jest także kort tenisowy. Wkrótce rozpocznie się budowa skoczni do skoków w dal i trójskoku oraz 2-rzędowych trybun. Wartość inwestycji wynosi niespełna 1 mln zł, przy otrzymanym dofinansowaniu w wysokości ok. 400 tys. zł z MSiT.

Inwestycje sportowe w Rzezawie, Okulicach i Borku nie są jedynymi tego typu zadaniami realizowanymi na terenie gminy. Wśród zadań, które są cały czas prowadzone, jest m.in. budowa sali gimnastycznej i remont boiska w Jodłówce. Inwestycja ta będzie kosztować niespełna 3,1 mln zł, z czego ponad 1,5 mln zł pochodzi z dofinansowania zewnętrznego. Pomimo że w ostatnich ponad trzech latach w Gminie Rzezawa zrealizowano wiele ważnych inwestycji sportowych, a kolejne już wkrótce zostaną zakończone, wójt Mariusz Palej nie zamierza na tym poprzestać i nadal chce inwestować w infrastrukturę sportową i nie tylko. W jego planach jest m.in. budowa sali gimnastycznej w Krzeczowie, budowa boiska wielofunkcyjnego w Łazach, zagospodarowanie terenu na boiska sportowe w Krzeczowie, budowa nowego przedszkola w Borku i w Krzeczowie, poszerzenie sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Kingi w Borku, rozbudowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, modernizacja dróg gminnych, utworzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych.
 Gmina Rzezawa niedawno otrzymała tytuł „Sportowej Gminy 2017 roku”. Takie sukcesy bardzo cieszą i dają motywację do dalszej pracy. Dlatego w żadnym wypadku nie zamierzam spoczywać na laurach, tylko nadal cały czas rozwijać naszą Gminę, która ma bardzo duży potencjał – zaznacza wójt Mariusz Palej.

Galeria zdjęć <<<

ug