Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Iwkowa – dobra do życia

Iwkowa – dobra do życia

Rośnie liczba mieszkańców Gminy Iwkowa. – W okresie od roku 2000 do końca 2017 roku przybyło nam 680 mieszkańców – cieszy się Wójt Bogusław Kamiński. – W tym czasie przybyło nam 11,5 procent mieszkańców. Uważam, że jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza  że gmina nie jest położona w pobliżu wielkiego miasta, a wręcz przeciwnie znajdujemy się nieco na uboczu. Z dala od głównych ciągów komunikacyjnych – kończy wypowiedź Bogusław Kamiński.

W skali roku w gminie wydawanych jest około 60 warunków zabudowy. Częściowo są to zezwolenia na budowę budynków mieszkalnych, a częściowo na usługowe i rekreacyjne. To świadczy o atrakcyjności gminy. W Iwkowej i okolicach panuje dobra atmosfera. Ludzie są przyjaźnie do siebie nastawieni. Niezaprzeczalnym argumentem do osiedlania się w tym miejscu są piękne krajobrazy, ładne widoki oraz spokój i cisza. Argumentem może też być odległość do najbliższego miasta powiatowego, która wynosi około 25 kilometrów, a takich miast wokół Iwkowej znajduje się aż trzy, tak więc nie ma problemu ze znalezieniem dobrej pracy w okolicy. Tę można znaleźć również na miejscu, ponieważ w samej gminie tworzą się nowe podmioty gospodarcze i powstają nowe przedsiębiorstwa. Także stare firmy przekazywane są w ręce młodszego pokolenia i w ten sposób nie ulegają likwidacji, a wręcz przeciwnie istnieją nadal w niejednym przypadku rozwijając się.

W roku 2017 również miała miejsce rekordowa liczba urodzeń. W gminie urodziło się równo sto dzieci.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast