Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Iwkowa: I Międzynarodowa Konferencja Naukowa / zdjęcia

Iwkowa: I Międzynarodowa Konferencja Naukowa / zdjęcia

0004(1)-nW dniach 21 – 22 maja 2013 r. w Publicznym Gimnazjum w Iwkowej odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Pedagogiczne i medyczne aspekty edukacji zdrowotnej oraz ekologicznej”. Realizacja wspomnianego przedsięwzięcia możliwa była dzięki efektywnej współpracy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwkowej z Instytutem Humanistycznym Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu oraz ze Stowarzyszeniem „Na Śliwkowym Szlaku”.

W konferencji wystąpili naukowcy oraz nauczyciele z polskich uczelni i szkół, a także z Niemiec i ze Słowacji, którzy wraz z zaproszonymi gośćmi z naszego obszaru wspólnie debatowali w ramach pięciu głównych obszarów tematycznych: edukacja zdrowotna w świetle teorii naukowych, podstawy programowe kształcenia ogólnego oraz w praktyce szkolnej, Europejski Kodeks Walki z Rakiem, zdrowa żywność – realia – perspektywy – oczekiwania, osiągnięcia nauk medycznych w dziedzinie chorób nowotworowych i rola badań naukowych w ochronie zdrowia – promocja nowych możliwości.

Organizatorzy konferencji planują wydanie publikacji wystąpień w opracowaniu zbiorowym, które być może posłuży wypracowaniu rozwiązań promujących efektywną edukację zdrowotną i ekologiczną w szkołach.

Galeria zdjęć <<<