Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Iwkowa / Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce 2019 / 1 maja 2019 r.

Iwkowa / Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce 2019 / 1 maja 2019 r.

Zapraszamy na majówkę w Iwkowej!  1 maja w Iwkowej nastąpi oficjalne otwarcie letniego sezonu turystycznego w Małopolsce. To urokliwa miejscowość słynąca z suszonych śliwek i zabytkowego, XVI-wiecznego kościoła, leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej. Tego dnia otwarty zostanie nie tylko sezon letni, ale także nowa, 34-metrowa wieża widokowa na Szpilówce. Od kilku miesięcy wieża jest hitem wśród turystów. Warto tu zawędrować w poszukiwaniu malowniczych widoków oraz, by skorzystać z innych przygotowanych na ten dzień atrakcji. Najlepsze widoki na lato tylko ze Szpilówki!

Wieża widokowa na Szpilówce zostanie uroczyście otwarta 1 maja 2019 r. o godzinie 14:00. Można dostać się tam pieszo lub rowerem. Rajd pieszy wyruszy z placu w centrum Iwkowej w samo południe, rajd rowerowy – pół godziny później.
– Przekonajmy się wspólnie, kto pierwszy dotrze na położone 516 m n.p.m wzniesienie Pogórza Wiśnickiego. Piękne widoki i pamiątkowy upominek wynagrodzą trud wejścia na szczyt. Również prognozy pogody przewidują, że pogoda w tym dniu będzie dopisywała – zachęcają organizatorzy.

Wieża na Szpilówce położona jest na Szlaku Wież Widokowych Pogórza, a przez samą Iwkową przebiega Szlak Suszonej Śliwki, ale i Szlak Architektury Drewnianej. Od 11:00 do 18:00 będą dla Was otwarte drzwi drewnianego kościoła pw. Nawiedzenia NMP z XVI wieku. Każdy będzie mógł podziwiać wprawiające w zachwyt wnętrze 500-letniej świątyni. Dzięki pracom konserwatorskim, jasna i czytelna stała się polichromia w prezbiterium z 1629 roku, odnowione zostały też XVII-wieczne ołtarze.  

Czym byłaby majówka bez muzyki, śpiewu, tańca i dobrego humoru! Tego dnia wystąpią m.in. lokalne zespoły: Zespoły Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” i „Iwkowianie”, a także gościnnie kabaret Kałasznikof oraz zespół Góralsi, wykonujący oprócz muzyki folkowej odpowiednio zaaranżowane covery popularnych utworów. O 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna. A jeśli ktoś chce otworzyć letni sezon turystyczny w czerwonych koralach – powinien poszukać w Iwkowej Campera Małopolskiego!

visit.malopolska.pl

 

PLAKAT