Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Iwkowa / Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce 2019 / 1 maja 2019 r.

Iwkowa / Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce 2019 / 1 maja 2019 r.

Już za niespełna 2 tygodnie – 1 maja 2019 r. wielka inauguracja letniego sezonu turystycznego w Małopolsce. Tym razem to wydarzenie zaplanowano podczas majówki w Iwkowej. Ta urokliwa miejscowość słynie m.in. z suszonych śliwek i zabytkowego, XVI-wiecznego kościoła, leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej. Tego dnia otwarty zostanie nie tylko letni sezon turystyczny, ale także nowa, 34-metrowa wieża widokowa na Szpilówce.

– Warto tu zawędrować w poszukiwaniu malowniczych widoków oraz, by skorzystać z innych przygotowanych na ten dzień atrakcji. Najlepsze widoki na lato tylko ze Szpilówki! – zachęcają przedstawiciele Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Wieża widokowa na Szpilówce dostępna jest już od kilku miesięcy dla turystów, ale zostanie uroczyście otwarta 1 maja 2019 r. o godzinie 14:00. Można się tam dostać pieszo lub rowerem. Rajd pieszy wyruszy z placu w centrum Iwkowej w samo południe, rajd rowerowy – pół godziny później.

– Przekonajmy się wspólnie, kto pierwszy dotrze na położone 516 m n.p.m wzniesienie Pogórza Wiśnickiego. Piękne widoki i pamiątkowy upominek wynagrodzą trud wejścia na szczyt – dodają organizatorzy.

Wieża na Szpilówce położona jest na Szlaku Wież Widokowych Pogórza, a przez samą Iwkową przebiega Szlak Suszonej Śliwki, ale i Szlak Architektury Drewnianej. Od 11:00 do 18:00 będą  otwarte dla zwiedzających drzwi drewnianego kościoła pw. Nawiedzenia NMP z XVI wieku. Każdy będzie mógł podziwiać wprawiające w zachwyt wnętrze 500-letniej świątyni. Dzięki pracom konserwatorskim, jasna i czytelna stała się polichromia w prezbiterium z 1629 roku, odnowione zostały też XVII-wieczne ołtarze.

Czym byłaby majówka bez muzyki, śpiewu, tańca i dobrego humoru! Tego dnia wystąpią m.in. lokalne zespoły: Zespoły Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” i „Iwkowianie”, kabaret Kałasznikof oraz zespół Góralsi, wykonujący oprócz muzyki folkowej odpowiednio zaaranżowane covery popularnych utworów. O 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna. A jeśli ktoś chce otworzyć letni sezon turystyczny w czerwonych koralach – powinien poszukać w Iwkowej Campera Małopolskiego!

MOT

PLAKAT