Nie przegap
Strona główna » Kultura » Iwkowa / Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Kosakowskiego

Iwkowa / Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Kosakowskiego

Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej ogłasza kolejną dwudziestą pierwszą już edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Kosakowskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie zestawu wierszy o tematyce związanej z wsią. Głównym celem konkursu jest zwiększenie aktywności różnych środowisk twórczych, w tym osób zajmujących się poezją ludową. Ogólnopolski Konkurs Poetycki ma również na względzie upowszechnienie twórczości Józefa Kosakowskiego (1903 – 1998), poety ludowego.

Józef Kosakowski twórczość literacką uprawiał od 1940 roku. Pierwszy swój wiersz opublikował w „Rolniku Polskim”. Pozytywna opinia Jarosława Iwaszkiewicza na temat jego twórczości zachęciła poetę do dalszej pracy. Wiersze Kosakowskiego publikowane były także w czasopiśmie „Wieści”, w Tarnowskim Magazynie „Temi” i na łamach „Twórczości Ludowej”. Dotychczasowe publikacje książkowe Kosakowskiego to wybór wierszy w antologii religijnej pt. „Wołanie z Ziemi” (Lublin 1991), i „Prowadź nas w jasność” (Lublin 1994), poemat „Życie Jezusa Chrystusa według Ewangelii” (Iwkowa 1996), tomik poezji pt: „Nie smucę się swoim wiekiem”(Lublin 1997) oraz „Fraszki” (Iwkowa 2001).

Chętni do wzięcia w nim udziału powinni przesłać zestawy wierszy o tematyce związanej z wsią na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Iwkowej do 28.02.2019 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 marca 2019 roku podczas Biesiady Literackiej w Szkole Podstawowej w Wojakowej – rodzinnej miejscowości Józefa Kosakowskiego.

Dodatkowe informacje oraz regulamin <==

IB / iwkowa.pl