Nie przegap
Strona główna » Kultura » Jadowniczanie z „Jasełkami” w Czchowie

Jadowniczanie z „Jasełkami” w Czchowie

Na zaproszenie Czchowskiego Koła Gospodyń 27 stycznia do Czchowa przyjechała grupa kolędnicza z Jadownik z „Jasełkami wg Rydla”. Było to kolejne spotkanie w ramach „przyjaźni czchowsko – jadowniczańskiej”, która została nawiązana podczas występów promujących Powiat Brzeski w Krakowie w ubiegłym roku. Jasełka wystawiono w czterech odsłonach: wieści anielskie, pastuszkowie, w pałacu króla Heroda, w stajence betlejemskiej; przeplatanych dialogami i śpiewem Żyda, Pana Twardowskiego i diabła. Na finał grupa kolędnicza z Jadownik zaprosiła panie z Koła Gospodyń z Czchowa do wspólnego kolędowania. Publiczność pod urokiem wykonania jasełek długo oklaskiwała wykonawców.

Na zakończenie spotkania ks. Marek Kądziołka proboszcz parafii Domosławice oraz Tadeusz Płachta zastępca burmistrza Czchowa złożyli wszystkim obecnym na sali życzenia noworoczne. Ksiądz proboszcz dziękując artystom podkreślił, że ich występ był piękną formą głoszenia ewangelii i przekazywania miłości. Natomiast Tadeusz Płachta gratulując przedstawienia, w którym wystąpiło kilka pokoleń, podziękował za kultywowanie tradycji kolędniczej i odwiedzenie Czchowa.

 Elżbieta Ogiela

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast